آشنایی با آئین‌های شب یلدا

صدها سال پیش که زندگی بشر به کشاورزی گره خورده بود، تغییر فصل‌ها، کوتاه و بلند شدن شب و روز و نحوه قرارگیری ستارگان برای ایرانیان اهمیت خاصی داشت. به همین دلیل طولانی ترین شب سال همواره و طی قرون مختلف برای ما جایگاه ویژه‌ای داشته؛ شبی که در کشورمان به «شب چله» یا «شب یلدا» معروف است.
قدمت شب یلدا به چند سال پیش می رسد و طبق تاریخ، از حدود ۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح می توان رد پای آن را در تقویم ایرانیان مشاهده کرد.

آشنایی با آئین‌های شب یلدا
ما ایرانی‌ها جشن‌های مختلف و متعددی داریم که به تاریخ پر فراز و نشیب و پرافتخار مرز و بوم کشورمان باز می‌گردد. یکی از معروف‌ترین این جشن‌ها و آیین‌ها، «شب چله» یا «شب یلدا» است اما اصلا چرا این شب تا این حد برای ما ایرانی‌ها اهمیت دارد؟
برای یافتن پاسخ این سوال در ادامۀ این مقاله با ما همراه باشید:

شب یلدا چیست؟
شب یلدا نه فقط یک جشن آیینی برای پاسداشت طولانی‌ترین شب سال است، بلکه رخدادی است که اعضای فامیل و دوست و آشنا را دور هم جمع می‌کند و دیدارها را تازه می‌سازد. دور هم می‌نشینیم تا گل بگوییم و گل بشنوییم، سختی‌های زمانه را کنار یکدیگر فراموش کنیم و از یک دقیقه بیشتر با هم بودن لذت ببریم.

شب یلدا چقدر طولانی‌تر است
شب یلدا تنها چند ثانیه بیشتر از شب‌های دیگر است؛ اما همین مدت کم -که به طور تقریبی می‌توان آن را «یک دقیقه» تخمین زد- به ما یادآوری می‌کند لحظات با هم بودن آنقدر مهم و گرانبها هستند که ما برای چند ثانیه بیشتر با هم بودن جشن می‌گیریم و پای‌کوبی می‌کنیم.

آئین شب یلدا
برای پاسداشت شب یلدا، هر خِطه و قومیتی در کشور پهناورمان رسوم و سنت خاص خود را دارد اما برخی از سنت‌ها میان بیشتر اقوام کشورمان متداول‌تر است. خانواده‌ها از بزرگ و کوچک دور هم جمع  می‌شوند، گپ می‌زنندو از هر دری با هم به گفت‌و‌گو می‌نشینند.
در این شب خاص، خواندن ابیاتی از دیوان حافظ یا شاهنامه حس و حال تمام مهمانان و اعضای خانه را تازه می‌کند.
میزبان هم در این شب با میوه‌های مخصوص شب یلدا مثل انار و هندوانه و تنقلات مخصوص این جشن مانند آجیل مخصوص شب یلدا از میهمانانش پذیرایی می‌کند تا این رسم کهن ایرانی همچنان ادامه داشته باشد.


در تهران این شب را با میوه‌هایی که در فصل تابستان خشک کرده‌اند جشن می‌گیرند و در استان فارس با برنجک و قیصی. در خراسان با حلوای قلقلی و در  کرمانشاه با نان برنجی و نان پنجره‎ای.
و به همین ترتیب هر شهر به فراخور طبع و دیار خود به استقبال این سنت دیرینه می رود.

دیدگاه ها

avatar