بیرانوند و کودکان حاشیه نشین تهران، میهمان الوپیک در برج میلاد

مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه یکی از تاریخی ترین دوره های این رقابت ها بود. درخشش ایران در این رقابت ها، حذف تیم های نامدار، جیمی جامپینگ چند فرد ناشناس از جمله اتفاقات جالب این دوره از رقابت ها بود. اما فینال این رقابت ها با اتفاق بزرگی در قلب پایتخت کشور همراه شد. اتفاقی که از همان ساعات اولیه سر و صدای زیادی به پا کرد.

الوپیک که در یکی دو سال فعالیت خود اولین های زیادی را خلق کرده بود، این بار میزبان دوست داشتنی ترین دروازه بان تیم ملی کشور و دوست داشتنی ترین کودکان غیرتمند حاشیه نشین تهران بود.

قصه از یک عکس شروع شد. عکس کودکان حاشیه نشین تهران که در کوره پزخانه ها با کار سخت و طاقت فرسا صبح را شب می کنند. کودکانی که شاید ماهی یک بار هم غذای گرم سر سفره هایشان نباشد اما روزشان را در کوره های داغ سپری می کنند.

قرار گذاشتیم در مهمترین بازی فینال کنارشان باشیم. کنار آنها و دروازه بان تیم ملی کشورمان که این روزها بزرگترین شادی را به مردم کشور هدیه کرده است.

دعوت از ما و لبیک بی منت از بیرانوند عزیز. گام بعدی را معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران برداشت. و قدم آخر مدیران برج میلاد که با شنیدن موضوع برنامه، همراه ما شدند.

روز یکشنبه و همزمان با بازی فینال جام جهانی بیرانوند به وعده خود عمل کرد و در میان جمع پر شوری از بچه های حاشیه نشین تهران قرار گرفت. لباس های تیم ملی که الوپیک برای هدیه به میهمانان کوچک خود تهیه کرده بود با امضای بیرانوند ارزشی به حد و حساب پیدا کرد و در تن کودکان زحمتکش حاشیه تهران به بالاترین ارزش و قیمت خود رسید.

قشنگ ترین قسمت ماجرا، جایی بود که بیرانوند با بچه ها سخن گفت. به یاد روزهایی که خود اون نیز در شرایط سختی زندگی می کرد. روزهایی که به امید رسیدن به رویاهای خود لحظه ای از کار و تلاش خسته نمی شد.

بیرانوند از ما خواسته بود بر روی پیراهن های تیم ملی شعار” مراقب رویاهای خود باش” را چاپ کنیم تا به همه این کودکان بگوید می توانند مثل او روزی یکی از بهترین های کشورشان باشند.

علیرضا بیرانوند به کودکان کوره‌پزخانه حاشیه‌تهران گفت: ما همدیگر را خوب می‌شناسیم. شما را بارها دیده‌ام و شماها سر تمرین‌های من آمده اید. من یک اتاق پر از گل دارم که شما آنها را به من هدیه داده اید.

من از جنس شما بودم، اما از رویاهایم عقب نکشیدم و سعی کردم هر روز رو به جلو بروم. شما هم باید رویاهای‌تان را دنبال کنید تا به آنها برسید. همه شما می توانید بهترین باشید.

من امروز واقعا دوست داشتم فوتبال را کنار شما ببینم و در کنار شما باشم. دیدن فینال جام جهانی در کنار شما به من لذت می داد و به خاطر همین الان پیش شما هستم.

بیرانوند در پاسخ به سئوال یکی از کودکان درباره لحظه مهار پنالتی رونالدو گفت: موقعی که رونالدو پشت توپ قرار گرفت تا پنالتی‌اش را بزند، من فقط به یک چیز فکر کردم؛ به سختی‌هایی که کشیدم و اینکه باید رویاهایم را دنبال کنم.

رویای من این بود که به اینجا برسم و الان بهترین فوتبالیست جهان پشت توپ ایستاده بود. من باید مزد زحمت هایم را می گرفتم و گرفتم.

آن لحظه خدا به من کمک کرد، دعای تک تک شما و مردم ایران هم پشتم بود تا من به آرزویم برسم.

سامانه هوشمند پیک موتوی وانت بار و سواری بار الوپیک در راستای مسئولیت اجتماعی خود پیشتر نیز برنامه های فرهنگی ورزشی و اجتماعی متعددی را انجام داده است و این برنامه با امضای پیراهن های تیم ملی که به همت شرکت الوپیک فراهم شده بود، و اهدای آنها به کودکان حاشیه‌نشین تهران به پایان رسید.

دیدگاه ها

avatar