حقایقی جالب در مورد بابانوئل

بابانوئل شخصیتی مشهور، تاریخی و شکل گرفته بر اساس واقعیت است، نام بابانوئل هرساله در کشورهای آمریکایی و اروپایی با جشن کریسمس زیاد شنیده میشود. بابانوئل یا به فرانسوی پاپانوئل ( Père Noël ) ، پیرمردی چاق با ریش های بلند و سفید، کلاه و لباس قرمز، خوشرو و دوستدار بچه ها است، بر اساس باورهای کودکان و البته رسم و رسومات قدیمی ها، بابانوئل هرسال در شب کریسمس با هدایای جالب کودکان را خوشحال می کند.

بابانوئل واقعی کیست ؟
سانتاکلاوز یا سنت نیکلا، نام کشیشی مسیحی است که در قرن چهارم هجری زندگی می کرده است و از اهالی یکی از شهرهای قدیمی بیزانس به نام مایرا در منطقه آناتولی در ترکیه فعلی بوده است. وی در خردسالی پدر و مادر خود را از دست می دهد و ثروت فراوانی به ارث می برد، سانتاکلاوز بخش زیادی از ثروت خود را صرف امور خیریه میکرد و به همین دلیل شهرت زیادی کسب کرده بود، جسد سانتاکلاوز در کشور ترکیه در منطقه Demre در سواحل دریایی مدیترانه بعد از مومیایی شدن دفن شده است، دانشمندان بعد از بازسازی صورت وی دریافتند که بابانوئل واقعی رنگین پوست (پوستی به رنگ قهوه‌ای روشن) بوده است.

تولد بابانوئل امروزی
در سال ۱۸۲۲، نویسنده معروف آمریکایی به نام دکتر مور از بابانوئل در داستان های خود استفاده کرد، بر اساس باور ها بابانوئل همراه با کالسکه ای که گوزن ها آن را میکشند، هرساله برای کودکان هدیه می آورد.

واقعیت های جالبِ بابانوئل
۱- اعتقاد بر این است که بابانوئل از طریق دودکش وارد خانه ها می شود.
۲- محل زندگی و کارخانه اسباب بازی بابانوئل در قطب شمال است.
۳- بابانوئل و مامان نوئل با همکاری کوتوله های پریزاد، هدایا را تولید می کنند.
۴- بابانوئل می داند کدام کودکان در طول سال خوب بوده اند و به همان ها هدیه می دهد.

بابانوئل و کوکاکولا
تا قبل از شروع کمپین کوکاکولا، بابانوئل لباس هایی با رنگ های مختلف می پوشید، ولی در سال ۱۹۳۱ کوکاکولا با راه اندازی کمپین تبلیغاتی، لباس بابانوئل را به شکل امروزی و قرمز تبدیل کرد.

دیدگاه ها

avatar