سفرنامه الوپیک – روسیه (قسمت دوم)

حضور استارت آپ ایرانی در روسیه و توزیع پرچم ایران

برای تماشای اولین بازی ایران، مقصد هواداران تیم ملی، سن پترزبورگ است؛ یک پرواز یک ساعته برای پشت سر گذاشتن فاصله ۷۰۰کیلومتری مسکو تا تماشای یک بازی دلچسب.

ورزشگاه سن پترزبورگ ۶۸هزار نفر ظرفیت دارد و بازسازی آن سال گذشته به پایان رسید؛ یک ورزشگاه باشکوه که قبل از نشستن هواپیمایتان در فرودگاه سن پترزبورگ، می‌توانید آن را در آسمان ببینید و لذت ببرید.

سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه (بعد از مسکو) دویست سال پایتخت این کشور بود و پر است از جاذبه‌های گردشگری؛ از قصر زمستانی گرفته تا کلیسای کازان و پل و دژ تاریخی که همیشه پر است از گردشگران خارجی و این روزها هواداران تیم‌های فوتبال آن را تسخیر کرده‌اند.

هر چه به ورزشگاه سن پترزبورگ نزدیک‌تر می‌شویم احساس نمی کنیم در یک کشور خارجی هستیم، از بس همه جا فارسی صحبت می‌کنند و نام ایرانی را با افتخار فریاد می‌زنند.

در هوای ۲۵درجه‌ای سن پترزبورگ، چیزی که عجیب به نظر می‌رسد، نبود جایگاه مشخص برای توزیع پرچم ایران و وووزلا بین هواداران ایرانی است؛ استارت آپ الوپیک میان‌دار می‌شود و شروع می‌کند به توزیع پرچم.

در ورزشگاه سن پترزبورگ، اکثریت با ایرانی‌هاست، صدای فریاد ایران ایران یک لحظه هم قطع نمی‌شود، اما عقربه نمایش بازی که به عدد ۹۴ می‌رسد، ناگهان فریاد مثل بمب صدا می‌کند… «ایران». جای همه شما خالی

با ما همراه باشید…

دیدگاه ها

avatar