شغل دوم پردرآمد در اصفهان

“چطور در اصفهان شغل دوم پردرآمد داشته باشیم”

این بار به اصفهان می‌رویم، برای پیدا کردن شغل دوم مناسب برای کارمندان، سربازها، یا حتی بازنشسته‌ها. تعریف یک روزِ کاری در عرف جامعه ما یعنی اینکه هشت صبح پشت میزمان در محل کار باشیم و حداقل تا ساعت ۴ بعد از ظهر هم  فعالیت اداری یا وظیفه‌ای که به ما محول شده را ادامه بدهیم؛ با این تعریف باز کردن یک جای خالی برای کار دوم که بتواند بخشی از هزینه‌های زندگی ما را پوشش دهد، بسیار دشوار است. شغل دوم مناسبی که بتوانیم به آن تکیه کنیم. به عنوان مثال تصور کنید در اصفهان به عنوان یک کلانشهر، چطور می‌توان یک شغل دوم مناسب و پردرآمد به دست آورد.

در این شرایط برای اینکه بتوانیم به کار دوم هم فکر کنیم، باید ساختار ذهنی‌مان را نسبت به این باور و تفکر رایج و سنتی تغییر دهیم، در غیر این صورت نمی‌توانیم امیدوار باشیم که شغل مناسب دومی با درآمد ایده آل برای ما فراهم شود زیرا نه زمانش را خواهیم داشت و نه توانش را.

این روزها بزرگترین گلایه مندی مردمی که در جاهای مختلف با آن ها هم کلام می‌شویم، بحث اقتصادی است. به دلیل شرایط فعلی کشور، شاهد تورمی بوده‌ایم که تاحدودی حساب و کتاب‌های همه ما را به هم ریخته و بسیاری از ما را به این فکر انداخته که شغل دوم مناسبی را در کنار حرفه اولمان دنبال کنیم.

در واقع تقریبا همه دنبال کار پردرآمد دوم هستند که بتوانند بخشی از مسائل مالی شان را رفع و قدرت خرید بالاتری پیدا کنند.

گفتن این نکته هم ضروری است که این شرایط نه فقط در تهران به عنوان پایتخت که در همه کلانشهرها دیده می‌شود. برای نمونه می‌توانیم اصفهان را مثال بزنیم.

 

بر اساس آمار، نرخ بیکاری در اصفهان از متوسط کشوری هم بالاتر است و خیلی از جوان‌های اصفهانی در صف اشتغال و به دنبال کار مناسب هستند. در میان این گروه، خیلی‌های دیگر هم دنبال کار دوم هستند و می‌خواهند در این بازار رقابتی، شرایط فعالیت در یک حرفه دیگر را هم تجربه کنند.

حالا پرسشی که این وسط مطرح می‌شود این است که چه طرحی می‌توان ریخت که نه تنها شغل دوم دور از دسترس نباشد و هم اینکه این شغل، درآمد مناسب و ایده آل هم داشته باشد.
خب! همان طور که اشاره کردیم، اگر بخواهیم به نتیجه دلخواه برسیم، قطعا باید تا حدود زیادی دور کسب و کارهای سنتی خط بکشیم؛ زیرا هم ظرفیت لازم در آن‌ها وجود ندارد و هم زمان به ما اجازه نمی‌دهد کسب و کاری با زمان ۸ ساعته را به عنوان کار دوم استارت بزنیم.


راهکار حل این موضوع، حرکت در مسیر کسب و کارهای نوین است که هم ظرفیت استخدامی بالا دارند و هم درآمد مناسبی را برای شما تضمین می‌کنند، و از همه مهمتر اینکه پاره وقت هستند و شما هر زمان که اراده کنید می‌توانید در آن‌ها فعالیت کنید و هر وقت خواستید، به مرخصی بروید.

یکی از این کسب و کارهای موفق در حوزه حمل و نقل آنلاین، الوپیک است که از آن به عنوان بزرگترین ناوگان آنلاین حمل و نقل پیک موتوری، تاکسی موتور، وانت بار و سواری نام می‌برند که در دومین سال فعالیت خود به نصف جهان رسید.

الوپیک تنها در مدت یک سال، به رکورد ۷۰هزار پیک موتوری در تهران رسید و پس از آن تلاش کرد تا خدمات خود را در سراسر ایران گسترش دهد و با این نگاه، اصفهان به ششمین مقصد الوپیک تبدیل شد.

شهروندان اصفهانی از اردیبهشت ماه امسال میزبان الوپیک هستند و شرایط فعالیت در این مجموعه به عنوان تاکسی و پیک موتوری با زمانی کاملا آزاد و حقوق مناسب برای اصفهانی‌های عزیز فراهم شده است.

جدا از شغل دوم، الوپیک و اصفهان اهداف مشترکی هم دارند. در حالی‌که جمعیت اصفهان کمتر از تهران است اما گاهی آلودگی هوای اصفهان از تهران هم پیشی می‌گیرد.

دیدگاه ها

avatar

بهترین برند های موتور سیکلت از نگاه الوپیک

بهترین برند های موتور سیکلت را با ما بشناسید! ما همیشه در زمان انتخاب هر چیزی سعی می‌کنیم نیم‌نگاهی هم به بهترین برندها داشته باشیم. اما زمانی که پای خرید موتور سیکلت وسط باشد، خیلی بیشتر نیاز داریم تا بهترین...