سرویس گوگل نویگیشن (Google Navigation) برای کاربران ایرانی فعال شد

از روز جمعه ۱۵ اسفند، پیدا کردن مسیرها در ایران از طریق اپلیکیشن‌های مسیریابی بسیار راحتر شد!

سرویس گوگل نویگیشن (Google Navigation) که تا پیش از این برای کاربران ایرانی غیر فعال بود از دیروز در دسترس کاربران ایرانی قرار گرفت. این سرویس رقیب برنامه‌هایی همچون ویز، بلد، مپ، نشان و دال خواهد بود. حجم بالای اطلاعات گوگل از کاربران و همچنین راحتی در استفاده از این سرویس ممکن است میزان استفاده از دیگر برنامه ها را کاهش دهد.

پیش از این، کاربران ایرانی تنها می‌توانستند از گوگل مپس (Google Maps) برای دیدن نمودار کلی مسیر استفاده کنند و در طول مسیر به صورت دستی بقیه مراحل را مشاهده کنند که تا حدی طاقت‌فرسا بود. اما اکنون با استفاده از سرویس نویگیشن به صورت پویا و بسیار راحت می‌توانند مسیریابی گوگل را در اپلیکیشن Google Maps دریافت کنند. نکته‌ی مهم این است که لازم نیست تغییری در برنامه‌ یا دستگاه خود ایجاد کنید. مانند سابق می‌توانید مبدا و مقصد خود را در گوگل مپس (Google Maps) انتخاب کنید وبا دکمه‌ی َشروع (Start) مسیریابی راحتی داشته باشید.

اگر این گزینه را در برنامه‌ی خود نمی‌بینید، حتما گوگل مپس را به‌روزرسانی کنید.

این سرویس هم به مانند دیگر برنامه‌ها از راهنمای صوتی با زبان‌های مختلف پشتیبانی می‌کند. اما ظاهرا زبان فارسی هنوز به این لیست اضافه نشده و این نکته می‌تواند یکی از نقاط ضعف فعلی آن باشد.

در سال‌های اخیر به ویژه با افزایش استفاده از تاکسی‌های اینترنتی و خدمات حمل ونقل، برنامه‌های مسیریاب اهمیت بالایی پیدا کرده‌اند و کاربران بسیاری به آن نیاز دارند. بنابراین فعال شدن این سرویس ممکن است برای کاربران ایرانی دسترسی و مسیریابی راحت‌تری را فراهم ‌کند.

می‌توان گفت که برنامه‌ها و سرویس‌های مسیریابی جزء ابزارهای بسیار با اهمیت برای سفیران الوپیک هستند و به همین دلیل راحتی در استفاده از این برنامه‌ها می‌تواند در بهبود خدمات الوپیک نقش موثری داشته باشد. باید دید که میزان استفاده‌ی کاربران از این برنامه‌ها چه تغییری خواهد داشت. آیا مسیریاب‌های ایرانی همچون نشان، بلد و دال به روند خوب خود در رقابت با مسیریاب‌های دیگر ادامه خواهند داد یا خیر؟

دیدگاه ها

avatar

نقد و بررسی کامل نیسان وانت | آبی پرماجرا

هرکجای ایران که باشید، مطمئنا بارها و بارها در خیابان‌ها نیسان وانت دیده‌اید. حتی بعید نیست که چندباری سوار آن شده باشید و به هر دلیلی از آن استفاده کرده باشید. امروز این وانت آبی قدرتمند نه فقط در خیابان‌ها،...

بهترین موتور ایرانی کدام است؟ | مقایسه و بررسی پرفروش‌ ترین موتورسیکلت‌ های تولید ایران

اگر با خودرو در ترافیک‌های سنگین تهران مانده باشید، مطمئنا به موتورسیکلت‌ها شبیه فرشته‌های نجاتی برای رهایی از مخمصه نگاه کرده‌اید. موتورسیکلت در ایران به عنوان یک وسیله نقلیه طرفداران بسیار زیادی دارد؛ به خصوص در شهرهای شلوغ و پرترافیک....