ارسال نذری را به سفیران سواری الوپیک بسپارید

نذری دادن بویژه در ماه محرم یکی از سنت‌های پسندیده‌ای است که مردم ایران توجه خاصی به احیای این سنت دارند و آن را در هر محرم به شکل باشکوهی برگزار می‌کنند؛ نذری دادن یک کار کاملا گروهی است که همه در پخت و تزئین و ارسال آن مشارکت می‌کنند و اصلا یکی از فلسفه‌های نذری در محرم هم همین نکته است. امسال سواری الوپیک هم برای ارسال این نذری‌ها حضور دارد و به این جمع اضافه شده است.

 

ماه محرم آغاز شده و این روزها چهره شهر کاملا سیاه پوش شده است. در سراسر خیابان‌ها تکیه‌های عزاداری دایر شده و صدای عزاداری از هر گوشه به گوش می‌رسد.

جدا از سوگواری‌ها و عزاداری‌های ویژه ماه محرم، یکی از سنت‌های حسنه این ایام، نذری دادن به عزاداران و نیازمندان است، نذری‌هایی که با یک مشارکت گروهی و با نیت‌های پاک آماده می‌شود و معمولا همه اعضای خانواده و بستگان در تهیه و توزیع آن شرکت و یک کار خیرخواهانه و انسان دوستانه گروهی را تجربه می‌کنند.

 

مشارکت گروهی در پختن نذری آن قدر ضروری و از الزامات کار است که در کنار اینکه سنتی پسندیده محسوب می‌شود، برای کوچک ترها و بزرگ‌‌ترها یک نوع تمرین برای انجام کارهای گروهی است. کاری که هر کس گوشه‌ای از آن را برعهده می‌گیرد و رمز موفقیت آن هم در این همراهی‌هاست.

از طرف دیگر حضور در پای دیگ‌های بزرگ نذری و کمک به تهیه آن برای همه ما یک نوستالوژی پررنگی است که در ماه محرم هر سال تکرار می‌شود؛ حیاط خانه‌های قدیمی، هیئت‌ها و مساجد این روزها پر از این دیگ‌های بزرگ است که خورشت قیمه و قرمه توی آن‌ها آماده می‌شود تا شب بین عزاداران توزیع شود.

اما همان طور که پخت و تهیه نذری یک کار گروهی است، توزیع آن و رساندن غذای نذری به افراد مورد نظر هم موضوع مهم دیگری است که باید به خوبی و با بهترین کیفیت انجام دهد. یعنی کسی که بتواند این غذاهای نذری که با ظرافت و وسواس تزئین شده‌اند را به بهترین شکل ممکن به دست سوگواران و نیازمندان برساند.

الوپیک به عنوان بزرگترین سامانه حمل و نقل آنلاین ارسال مرسوله، امسال در این سنت حسنه گروهی مشارکت کرده و بخشی از کار را دست گرفته است.

 

شما امسال می‌توانید بدون دغدغه برای ارسال نذری‌های خود از سواری‌های الوپیک که وظیفه ارسال مرسوله‌های خاص و حساس را دارند، برای ارسال نذری‌ها کمک بگیرید.

سرویس سواری الوپیک پس از سرویس‌های پیک موتوری، تاکسی موتور، وانت بار سبک و سنگین طراحی و اجرا شد تا با راننده‌های آموزش دیده در زمینه انتقال مرسوله‌های خاص و حساس، کمک حال شهروندان باشند. در واقع سرویس سواری بار الوپیک با هدف انتقال مرسوله‌هایی ایجاد شد که به دلیل حساسیت ویژه یا وزن و ابعادشان، امکان ارسال از طریق موتورسیکلت را نداشتند.

 

این شب‌ها هم که سوگواران امام حسین(ع) مشغول عزاداری و تهیه نذری هستند، سفیران آموزش دیده سواری بارهای الوپیک با آمادگی کامل برای مشارکت در کارهای حسنه و توزیع نذری‌های شما را دارند و شما می‌توانید سفیران آبی پوش الوپیک را این شب‌ها در حالی که نذری‌های شما را به آدرس‌های مدنظر شما می‌رسانند، مشاهده کنید.

دیدگاه ها

avatar