راهنمای کامل اسباب کشی آسان (شاید هم تضمینی)

اسباب کشی برای جوانان بی‌‌گناه اعصاب‌خردکن است چون نیاز به تجربه دارد! اما مگر جوانان بی‌گناه چند سال زندگی کرده‌اند که تجربه هم داشته باشند؟ الوپیک در این مقاله سعی کرده‌ است نکات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل را جمع‌آوری کند. اگر اسباب کشی شما نزدیک است، احتمالا این مطلب به کارتان بیاید.

آیلار رزاقی

قبل از شروع اسباب کشی چه کار کنیم؟

لازم است که قبل از شروع اسباب کشی و تا قبل از اینکه جعبه‌ها شما را محاصره کنند، چند لحظه بنشینید، چند نفس عمیق بکشید و با انرژی ۱۰ مرحله زیر را به ترتیب پیش بروید! 🙂

 

اسباب کشی اسان

۱) تمرکز کنید

اولین مرحله بسته بندی وسایل برای اسباب کشی تمرکز است. با دقت به تمام اثاثیه منزل نگاه کنید و آنها را در ۴ گروه دسته‌بندی کنید:

 • نگه‌داشتنی‌ها
 • دور ریختنی‌ها
 • فروختنی‌ها
 • برای انباری

اگر تمام وسایلتان را دوست دارید و نمی‌دانید کدام را نگه دارید، به اندازه خانه جدیدتان فکر کنید. آیا کاناپه قدیمی قرمز رنگ شما در خانه جدید جا می‌شود؟ اصلا این کاناپه گنده مناسب دکوراسیون جدید شما هست؟ اگر چیزی دارید که در ۲ سال گذشته استفاده نکرده‌اید، آن را ببخشید چون باز هم از آن استفاده نمی‌کنید. مثلا می‌توانید لوازم و کتاب‌های دوران دانشجویی را به یک دانشجو در شهرستان اهدا کنید. اصلا کار سختی نیست! با الوپست می‌توانید از جلوی در خانه یا هرجای تهران که هستید به هر شهر دیگری آنلاین پست کنید. هزینه‌اش هم همان هزینه شرکت پست است.

 

اسباب کشی آسان

۲) فراموش کنید

تعدادی از وسایلتان در خانه جدید به کار نمی‌آیند و شما فقط برای خاطره‌بازی آنها را نگه داشته‌اید. هشیار باشید که شما دارید برای آغاز یک فصل جدید به یک خانه جدید می‌روید. نگه داشتن تمام آن وسایل یعنی شما به همان خاطرات قدیمی دل بسته‌اید و نمی‌گذارید اتفاق جدیدی برایتان بیفتد.

این یک تصمیم شخصی است اما خاطرات سمی را رها کنید تا شما را رها کنند! اصلا دوباره که عاشق بشوید می‌توانید با الوپیک هدیه‌های عاشقانه بفرستید!

اسباب کشی آسان

۳) خرید کنید

اشتباه جوان‌ترها این است که اول بسته بندی اثاثیه منزل را شروع می‌کنند و بعد مدام بیرون می‌روند و جعبه و چسب می‌خرند! برای بسته بندی اثاثیه منزل ابتدا این لیست را تهیه کنید:

 • چسب پهن ۵ سانتی
 • جعبه در ابعاد مختلف
 • نایلون حباب‌دار
 • کیسه زباله
 • روزنامه
 • ماژیک

تعداد جعبه و کارتن بستگی به حجم وسایل شما دارد اما برای شروع بسته بندی لوازم منزل تعداد ۱۰ کارتن کافی است. اگر ابعاد کارتن‌ها یکسان باشد، بهتر در وانت جا می‌شوند و جابجایی اثاثیه منزل راحت‌تر می‌شود.

 

اسباب کشی آسان

۴) دنبال وانت نگردید

حتما قبل از شروع اسباب کشی بهترین سرویس حمل اثاثیه منزل را پیدا کنید. منتظر توصیه دیگران نباشید چون این بار اشتباه می‌کنند! بسیاری از افراد هنوز فکر می‌کنند برای حمل اثاثیه منزل باید مانند قدیم از آشنایان و همسایه‌ها پرس‌و‌جو کنیم و یا در اینترنت به دنبال شماره راننده وانت بگردیم! الان دیگر کسی برای این کارهای ساده وقت نمی‌گذارد چون گوگل عزیز به راحتی به شما می‌گوید که بهترین روش اسباب کشی کدام است. پس با یک کلیک از الوپیک وانت بگیرید!

 

بسته بندی اثاثیه منزل

۵) کیف شخصی را آماده کنید

یک کیف بزرگ یا چمدان را از وسایل ضروری پر کنید که برای شب و فردای روز اسباب کشی نیاز دارید، مثلا:

 • شارژر، هدفون، تبلت و …
 • لباس راحتی
 • دستمال توالت
 • حوله
 • وسایل بهداشتی مانند مسواک، خمیردندان، شامپو و…

موقع بسته بندی وسایل برای اسباب کشی، اسناد و مدارک مهم را در یک کیف قرار دهید و آن کیف را هم در وانت نگذارید بلکه با خودتان ببرید.

 

اسباب کشی آسان

۶) از انباری شروع کنید

تمام بسته‌های داخل انباری را باز کرده و دوباره بررسی کنید. ممکن است چیزی آنجا باشد که یادتان رفته ولی حالا به کارتان می‌آید یا چیزی را پیدا کنید که کپک زده و جایش در سطل زباله است. لباس‌های زمستانی، تزئینات تولد، چرخ خیاطی و هرچیزی که فعلا بی‌استفاده است را هم برای انباری خانه جدید بسته‌بندی کنید. در ادامه اصول بسته بندی اثاثیه منزل را هم به شما می‌گویم.

اثاثیه انباری شما برای مدت طولانی در یک فضای بسته و تاریک بوده و ممکن است لانه حیوانات موذی شده باشد. مطمئن شوید سوسک‌ها و موش‌ها را با اسباب کشی به خانه جدید نمی‌برید!

 

اسباب کشی منزل

۷) کشوهای حرف‌گوش کن!

اگر از کشوها خواهش کنید، خیلی راحت تبدیل به جعبه‌های جادویی می‌شوند! نیاز نیست کشوها را خالی کنید. دور کشو را با همان چیزهای داخلش نایلون‌کاری و چسب‌کاری کنید. لباس‌ها را همانطور که به چوب‌رختی آویزان هستند در کیسه‌های بزرگ قرار دهید. دور ظرف‌ها را هم روزنامه بپیچید و کف کارتن و درون آن نایلون حباب‌دار بگذارید.

بهداشت تشک خیلی مهم است چون بدن شما دائما با آن در تماس است. اگر تشک شما نیاز به تمیزکاری دارد، قبل از بسته بندی و حمل اثاثیه منزل آن را تمیز کنید. برای جابجایی تشک هم از پلاستیک‌های بزرگ مخصوص استفاده کنید، دور تا دور آن را حسابی بپوشانید و چسب‌کاری کنید.

حواستان باشد تشک در هنگام حمل اسباب و اثاثیه نشکند و کمر آن خم نشود چون کیفیت تشک کاهش پیدا می‌کند و به مرور گود شده و به کمرتان آسیب می‌رساند.

 

اسباب کشی در خواب

۸) کتاب‌های حرف‌دار در کیف‌های چرخ‌دار!

شاید نیازی نباشد برای جابجایی کتاب‌ها کارتن تهیه کنید. می‌توانید از چمدان‌ها و کیف‌های چرخ‌دار برای جابجا کردن کتاب‌ها استفاده کنید. می‌توانید از ساک‌های خالی هم برای حمل ملافه‌ها، لوازم خواب و وسایلی که شکستنی نیستند استفاده کنید. در زمان اسباب كشي هیچوقت کتابخانه را با کتاب‌هایش جابجا نکنید. این یک اشتباه بزرگ است!

 

اسباب کشی آسان

۹) مظنونین همیشگی!

امان از خوراکی‌ها که همیشه در کارتن‌ها خرابکاری می‌کنند! خوراکی‌ها را به دو دسته خراب‌شدنی و خراب‌نشدنی تقسیم کنید. خراب‌نشدنی‌ها مانند خشکبار، ماکارونی و حبوبات را بسته‌بندی کنید. خراب‌شدنی‌ها و فریزری‌ها را چند ساعت قبل از رفتن دربیاورید. روی تمام جعبه‌ها بنویسید که مربوط به کدام کابینت هستند. مواد غذایی که برای چند روز اول در خانه جدید نیاز دارید را هم دم دست بگذارید.

حتما چای خشک، چای کیسه‌ای، فندک و فلاسک را نزدیک خودتان بگذارید چون در هر مرحله‌ از بسته بندی و حمل اثاثیه منزل چای لازم است!

 

۱۰) حواستان به ماشین، بچه و گربه باشد

آمار کودکان گم‌شده در زمان اسباب کشی بالاست. در زمان اسباب کشی مراقب کودکانتان باشد. از ماشینتان هم مراقبت کنید چون در حین رفت و آمد برای اثاث کشی ممکن است برای دقایقی درهای ماشین را باز بگذارید. اگر حیوان خانگی دارید، تا رسیدن به خانه جدید در قفس یا باکس آنها را باز نکنید چون حیوانات هیجان‌زده می‌شوند و می‌خواهند قلمروشان را شناسایی کنند.

آخرین و مهم‌ترین مرحله اسباب كشي

آخرین مرحله اسباب کشی مهم‌ترین مرحله است؛ احترام گذاشتن.
خانه قدیمی را تمیز تحویل بدهید. زمین را طی بکشید و اگر لکه‌ای باقی مانده، آن را پاک کنید. زباله‌هایتان را هم ببرید حتی اگر یک پوست شکلات کوچک است. این بهترین روش اسباب کشی است! در پایان الوپیک برای تمام شما جوانان بی‌گناه و بی‌تجربه آرزوی خوشبختی و سلامتی می‌کند و امیدوار است با استفاده از سرویس وانت بار الوپیک یک اسباب کشی آسان داشته باشید. 🙂

14
دیدگاه ها

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
آیلار رزاقیتارامحمدباتیسسعید شیردستیان Recent comment authors
newest oldest most voted
تارا
Guest
تارا

من عاشق محتواهای شما هستم.

محمد
Guest
محمد

همه این هایی گفته بودی باز دلیلی نمشه اسباب کشی یه عذاب به حساب نیاد!!
فقط ممکنه یکم دردش کم بشه وگرنه این کار بعد از درد زامیان توی لیست درد دار ترین ها دومه، درست بالای نیش عقرب که سومه! :))

باتیس
Guest
باتیس

سلام
عالی بود . من پیشنهاد میکنم روی همه طرف کارتن ها شماره بزنید و توی دفتر یادداشت بنویسید که چی توی کارتها هست. وقتی کارتها روی هم قرار میگیرن دیگه نمیشه نوشته های روی کارتن ها رو خوند

سعید شیردستیان
Guest
سعید شیردستیان

و البته بسیار کاربردی و کامل

سعید شیردستیان
Guest
سعید شیردستیان

خیلی عالی و روان!

تانیش
Guest
تانیش

خوب بود
مرتب و منظم و ساده

پسندیدم

مجید فرجی
Guest
مجید فرجی

بسیار دقیق و فهرست وار به نکات بسیار خوبی اشاره کردید . این روش خوب باعث عدم استرس و مبهوت بودن در اسباب کشی است . خیلی عالی که به نکات فرهنگی آن هم اشاره کردید …

جمعه سیاه و چالش‌های تحویل سفارشات: چگونه می‌توانید سفارش‌ مشتریان خود را به موقع تحویل دهید؟

بلک فرایدی یا جمعه سیاه؛ روزی که شما باید فروش خود را به حداکثر برسانید، معمولا با چالش‌های زیادی همراه است. این چالش‌ها از آماده‌سازی زیرساخت‌ها شروع شده و تا رسیدن سفارش‌های مشتری ادامه دارد. به یاد داشته باشید که...

لیست کامل انواع مدل‌های موتور سیکلت هوندا: کدام مدل موتور سیکلت هوندا مناسب شما است؟

از بین انواع مدل‌های موتور سیکلت هوندا صدها گزینه برای انتخاب وجود دارد. چه به دنبال یک راهی برای رفت و آمد مقرون به صرفه باشید یا راهی برای دور شدن از مسیرهای پر ترافیک، یک وسیله‌ سواریِ هیجان‌انگیز در...