با «پرداخت آنی»، بدون اسکناس پرداخت کنید

شرکت الوپیک برای رفاه حال سفیران، قابلیت «پرداخت آنی» را فعال‌سازی کرد و هم‌اکنون سفیران الوپیک می‌توانند با ثبت شماره شبا ۲۵ بانک صنعت و معدن، ملت، رفاه و کارگران، مسکن، سپه، ملی ایران، کشاورزی، پست بانک ایران، صادرات ایران، توسعه تعاون، تجارت، کارآفرین، پارسیان، اقتصاد نوین، سامان، پاسارگاد، سرمایه، سینا، شهر، آینده، گردشگری، دی، ایران زمین، قرض‌الحسنه رسالت و ایران و ونزوئلا در هر هفت روز هفته و در تمامی ساعات شبانه‌روز درآمد اعتباری خود را به حساب بانکی انتقال دهند.

با استفاده از امکان «پرداخت آنی» شما سفیرعزیز، در هر لحظه قادر به برداشت وجه از حساب خود هستید.

الوپیک با فراهم کردن قابلیت «پرداخت آنی» سعی کرده نگرانی سفیران را درباره‌ی دسترسی آنی به درآمدشان  برطرف کند تا درآمد آن‌ها در کمتر از چند دقیقه به حسابشان واریز شود.

به این منظور و برای دسترسی بیشتر سفیران به این قابلیت و پوشش‌دهی وسیع آن، تعداد بانک‌هایی را که از امکان تسویه حساب آنی الو پیک پشتیبانی می‌کنند به ۲۵ بانک افزایش داده است. در حال حاضر بانک‌های صنعت و معدن، ملت، رفاه و کارگران، مسکن، سپه، ملی ایران، کشاورزی، پست بانک ایران، صادرات ایران، توسعه تعاون، تجارت، کارآفرین، پارسیان، اقتصاد نوین، سامان، پاسارگاد، سرمایه، سینا، شهر، آینده، گردشگری، دی، ایران زمین، قرض‌الحسنه رسالت و ایران و ونزوئلا از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند.

با افزوده شدن امکان تسویه آنی، بهترین راه پرداخت هزینه‌، پرداخت آنلاین است. در این شیوه هم مشتری امکان پیگیری مشکلات مربوط به پرداخت را دارد و هم سفیر می‌تواند حساب خود را در لحظه تسویه کند. همچنین در پرداخت‌های آنلاین از شیوع کرونا نیز جلوگیری می‌شود.

یکی از مهمترین استراتژی‌های شرکت الوپیک، توجه به نیاز مخاطبانش است. تا پیش از این تمایل پرداخت اعتباری از سوی مشتریان و درخواست سفیران مبنی بر دریافت وجه نقد، چالشی میان سفیر و مشتری ایجاد کرده بود که با فراهم کردن زیرساخت‌های راه‌اندازی قابلیت «پرداخت آنی» این مشکل به تدریج برای همیشه مرتفع خواهد شد.

از زمان فعالسازی قابلیت «پرداخت آنی» تاکنون تعداد قابل توجهی از سفیران الوپیک، برنامه سفیران خود را به‌روزرسانی کرده و استقبال بیشتری از پرداخت اعتباری می‌کنند.

 

 

بانک های طرف قرارداد پرداخت آنی الوپیک

دیدگاه ها

avatar

نکات مهم درباره بهترین شیوه بسته‌بندی سفارش‌ها برای ارسال

وقتی مشتری چیزی از فروشگاه آنلاین شما می‌خرد، سفارش او مسیر پرپیچ‌وخمی را طی می‌کند تا به دستش برسد. بسته‌ها ممکن است در هنگام ارسال تکان بخورند، روی زمین بیفتند یا یک جعبه سنگین‌تر روی آن‌ها قرار بگیرد. بسته‌بندی فقط...

آشنایی با ارائه خدمات تحویل (Delivery as a Service) + ۱۰ نکته برای انتخاب بهتر

شما هم از آن دسته فروشندگانی هستید که مستقیم با مصرف‌کنندگان در ارتباط است؟ از چه روشی برای رساندن سفارش‌ها به دست مشتریان استفاده می‌کنید؟ میزان رضایت مشتریان از روش‌های تحویل شما چقدر است؟ بسیاری از برندهایی که مستقیم با...