برای موفقیت استارتاپ، تیم مهم تر از ایده است

اغلب آدمهایی که خیال راه اندازی یک کسب و کار بزرگ را دارند، تصور می کنند باید بهترین ایده را داشته باشند. ایده ای که تا به حال به ذهن کسی خطور نکرده و تنها آنها موفق شده اند این کشف بزرگ را انجام دهند. این در حالیست که مهرشاد پزشک مدیر شرکت الوپیک ، این فرضیه را به کلی رد می کند و معتقد است:
مهم ترین موضوع در ساختن یک استارتاپ موفق، تیم است.

بنابراین اگه ایده خوبی دارید، ولی تیم ندارید وارد این میدان نشوید، زیرا همانطور که پزشک در ادامه صحبتهایش تاکید دارد:
فرصت زیادی برای تبدیل بازارهای سنتی به دیجیتال باقی نمانده و هر فردی که مستعد و خلاق است باید این فضا را درک کند و از آن بهترین استفاده را داشته باشد. اما اگر تنها یک ایده خوب دارید و تیم ندارید، مطمئن باشید که با شکست مواجه می شوید. زیرا نمونه های زیادی بوده اند که ایده و سرمایه داشته اند؛ اما به خاطر نداشتن یک تیم خوب و حرفه ای شکست خورده اند. این شکست فرصت بی نظیر سالهای طلایی پیش رو را از شما خواهد گرفت.

مهرشاد پزشک که سالهای زیادی در فرانسه زندگی و کار کرده است، با اشاره به تجربیات خود در آنسوی مرزهای ایران می گوید:

شاید خیلی از مردمی که تجربه کار در کشورهای دیگر را نداشته اند، فکر کنند که در خارج شرایط بسیار ایده الی برای کسب و کار وجود داشته باشد، اما من که سالها در فرانسه کار کردم به جرات می گویم که ایران بهترین منطقه دنیا برای کسب و کارهای نو است. به خصوص امروز که حمایت های خوبی از استارتاپ ها می شود و فضا برای کار از هر لحاظ مهیاست.

دیدگاه ها

avatar

معرفی چند شرکت حمل‌و‌نقل جهانی

شرکت Gojek نوع خدمات: روی خدمات حمل‌و‌نقل با موتور تمرکز دارد.  تعداد ناوگان: ۲ میلیون راننده در آن مشغول به کارند. شهر و کشورهای فعال: ویتنام، سنگاپور، تایلند و فیلیپین حضور دارد و در ۲۰۴ شهر خدمت رسانی می‌کند. شروع...

انواع اصطلاحات حمل‌و‌نقل

در صنعت حمل‌ونقل با اصطلاحات و کلمات مختلفی رو‌به‌رو می‌شویم که گاهی نمی‌توان ترجمه‌ی دقیقی برای هر کلیدواژه تعریف کرد. در این نوشته به طور مختصر به بیان مفهوم بعضی از این کلیدواژه‌ها می‌پردازیم. First Mile Delivery بسته به نوع...