بررسی اپلیکیشن الوپیک توسط وبسایت دیجیاتو

ساعت شش و نیم عصر روز شنبه است و اوج ترافیک تهران؛ مسیرهای شمالی-جنوبی و شرقی-غربی شهر از حجم کارمندان و دانشجویان عازم خانه به مرز انفجار رسیده و همه به طرز نا امید کننده ای برای فرار از ترافیک دست و پا می زنند. حالا در این گیر و دار بسته مهمی دارید که باید در کمتر از نیم ساعت به مرکز شهر برسد، اما نه وسیله ای دور و برتان هست که بتواند از این حجم وحشتناک ترافیک فرار کند و نه مترو و BRT می توانند شما را سر موقع به مقصد برسانند. چه کار می کنید؟
اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید شاید تنها چاره تان خبر کردن یک پیک موتوری باشد؛ و چقدر عالی می شود اگر بتوانید نزدیک ترین و مطمئن ترین پیک را برای این کار به خدمت بگیرید. اینجاست که اپلیکیشن «الوپیک» به کارتان می آید؛ کافیست موبایل تان را از جیب دربیاورید و نزدیک ترین پیک دور و برتان را با آن خبر کنید.
الوپیک از طریق اپلیکیشن و به طور آنلاین، امکان یافتن نزدیک ترین پیک های موتوری را برای کاربران ممکن می کند. در این مطلب نحوه کار با این اپلیکیشین و امکاناتش را بررسی می کنیم تا ببینیم که گرفتن پیک موتوری به این شیوه تا چه حد می تواند مفید و مقرون به صرفه باشد؟ آیا می توان به الوپیک بابت جابجایی بسته ها در سطح شهر اطمینان کرد؟ با ما همراه باشید.
بعد از نصب الوپیک و ثبت نام در آن وارد منوی اصلی اپلیکیشن می شوید، محیط شیک و چشم نوازی که طراحی آن با وسواس زیادی صورت گرفته و طوری پی ریزی شده که هر فرد در مرتبه اول استفاده هم نیازی به راهنمایی نداشته باشد.


به محض ورود به اپ از منوی ساده و سر راست آن به گزینه درخواست پیک راهنمایی می شوید. با فشردن این گزینه می توانید در همان لحظه یکی از پیک های نزدیک تان را درخواست کنید، اما یک گزینه بسیار خوب دیگر هم در اختیار دارید آن هم زمان بندی است. الوپیک با تدبیری هوشمندانه این احتمال را در نظر گرفته که بعضی افراد (یا شرکت ها)  نیاز به بیش از یک پیک داشته باشند، برای همین قابلیتی در اختیار کاربران قرار داده تا پیک های مهم تر را در لحظه بگیرند و پیک های کم اهمیت تر را برای آمدن زمان بندی کنند.

به جز این مزیت، الوپیک نمی خواسته که محدودیت ها برای کاربران دست و پا گیر شوند. برای همین هر تعداد پیک که بخواهید را می توانید در اپلیکیشن درخواست کنید. حتی اگر پشت سر هم پنج پیک بگیرید هم تمام شان به طور لحظه ای در اپلیکیشن قابل پیگیری هستند و در منویی مجزا ذخیره می شوند. این مزیت باعث شده که الوپیک با اختلاف زیادی نسبت به روش های سنتی کارآمدتر و مهم تر از همه برای کار آسان تر و لذت بخش تر باشد.

بعد از تعیین مبدا و مقصد روی نقشه به گزینه های درخواست می رسید. الوپیک امکانی فراهم کرده که هزینه را به شکل نقدی یا الکترونیکی بپردازید یا اینکه پرداختش را به گیرنده بسپارید. به جز این امکان زمان بندی درخواست پیک و فعال کردن سفر رفت و برگشتی را هم دارید. با اعمال این تنظیمات حالا باید در قسمت توضیحات اپلیکیشن آدرس و مشخصات دقیق گیرنده یا درخواست های مهم را بنویسید.
اگر بار شکننده و حساسی دارید، اگر سرعت رسیدن بار برایتان مهم است یا تمایل دارید که خودتان همراه با پیک سفر کنید را باید در توضیحات اپ بنویسید. الوپیک بسته به اطلاعات ورودی شما پیک مناسب را برایتان می فرستد و هزینه حمل را هم به همین نسبت تغییر می دهد.

با ورود این اطلاعات، پیکی برایتان انتخاب می شود و روی نقشه می توانید رسیدن آن به جایی که هستید را به طور زنده ببینید. در مسیر برگشت هم همینطور، الوپیک امکان تماشای موقعیت پیک به طور زنده در نقشه را هم برای شما فراهم کرده و حتی می توانید مسیر پیک را با دیگران به اشتراک بگذارید. وقتی هم که بسته به دست گیرنده رسید می تواند با امضای الکترونیکی در موبایل پیک، سالم بودن بسته را تأیید کند و به اطلاع شما برساند.
خوشبختانه هر کدام از پیک ها یا به قول الوپیک «سفیران» این سرویس هم پروفایل مختص به خود را دارند و می توانید بسته به رفتار یا سرعت عمل در رساندن مرسوله به آن ها امتیاز بدهید. حتی اگر از عملکردشان شکایتی داشته باشید هم پشتیبانی دائمی الوپیک پاسخگوی اعتراضات و سوالات شماست.

اگر این عوامل را در کنار امکان تماشای موقعیت پیک به طور زنده در نظر بگیرید، باید بگوییم که در حال حاضر الوپیک امن ترین سرویس پیک موتوری شهر تهران محسوب می شود. اما آیا به غیر از امنیت بالا مقرون به صرفه هم هست؟

برای بررسی این موضوع را عملا تست کردیم. پیک موتوری الوپیک در کمتر از ده دقیقه به مبدأ ما که میدان انقلاب بود رسید، و در اوج ترافیک خیابان انقلاب حدودا ۲۲ دقیقه طول کشید که با دریافت هفت هزار تومان بسته را صحیح و سالم و  به میدان امام حسین برساند. اگر مبنای مقایسه را شرکت های پیک موتوری سنتی بگذاریم، فکر می کنیم کاملا واضح است که الوپیک هم به صرفه تر است و هم دسترسی به پیک های آن با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

شکی نیست که قیمت پایین، سرعت دسترسی بالا، پشتیبانی خوب و امنیت بیشتر الوپیک می توانند برگ های برنده آن نسبت به شرکت های پیک موتوری سنتی باشند. الوپیک با این سطح از امکانات یکی از قدرتمندترین استارتاپ های حال حاضر ایرانیست که خدماتش روز به روز در میان مردم بیشتر نهادینه می شود؛ سرویسی که با اینترنتی و آسان کردن کارها می تواند کسب و کارهای سنتی و خدمات بی کیفیت و قیمت بالایشان را به راحتی کنار بزند.

منبع :  Digiato.com

دیدگاه ها

avatar

الوپیک در پویش «با تو سفره‌ای رنگی می‌شود»

  “موسسه مردم نهاد «یکی هستیم» این روزها مشغول اجرای پویش بزرگی با نام «با تو سفره‌ای رنگ می‌گیرد» است” حمایت از کودکان کار با پویش «به یادت هستم» الوپیک در پویش قبلی این موسسه مردم نهاد با عنوان «به...