معرفی سرویس API برای فروشگاه‌های اینترنتی

اگر صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید، پس حتما ارسال کالا برای مشتریان هم یکی از دغدغه‌های شماست. نحوه ارسال کالا برای مشتری یکی از عوامل تاثیرگذار در رضایت مشتری است. ما در این مطلب یک روش بسیار کارآمد را برای ارسال از فروشگاه‌های آنلاین به شما معرفی می‌کنیم تا یک تجربه عالی برای مشتریانتان بسازید.

الوپیک

برای ارسال آنلاین از یک فروشگاه اینترنتی روش‌های بسیاری وجود دارد مانند ارسال از طریق پست، ارسال از طریق پیک موتوری ثابت و… یکی از این روش‌ها هم استفاده از پیک موتوری آنلاین است. مزایای پیک موتوری آنلاین برای کسب و کارها بسیار زیاد است و شما حتما از آنها آگاهی دارید. اما ما می‌خواهیم همین حالا یک سرویس ویژه را به شما معرفی کنیم!

 

 

سرویس API چیست؟

API مخفف عبارت (Application Programming Interface) و به معنای رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار است. به صورت خلاصه API فصل مشترک بین دو نرم‌افزار یا دو اپلیکیشن است. بگذارید یک مثال واضح برایتان بزنم! فروشگاه آنلاین شما می‌تواند به اپلیکیشن الوپیک ما متصل بشود و شما ارسال کالاهایتان را بر عهده الوپیک بگذارید بدون اینکه نیاز باشد برای هماهنگ کردن هر سفارش هزینه و زمان اضافی صرف شود.

این سرویس برای چه کسانی مناسب است؟

تمام شرکت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین که پنل ثبت سفارش دارند می‌توانند از این سرویس استفاده کنند. حتی اگر تعداد سفارش‌های روزانه شما پایین است باز هم این سرویس برای شما مناسب است. تمام کسب و کارهایی که فروش آنلاین دارند می‌توانند مشتریان الوپیک باشند:

  • فروشگاه‌ها
  • خرده‌فروشی‌ها
  • ادارات دولتی
  • شرکت‌ها
  • هتل‌ها
  • رستوران‌ها
  • کافه‌ها
  • و…

از مشتریان سرویس API الوپیک می‌توانیم به مامان‌پز، بیمیتو، بیمه بازار، شاپرک و گُلدتگ اشاره کنیم. تفاوتی نمی‌کند کسب و کار شما چیست! اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید، سرویس API الوپیک در اختیار شماست.

آیا این سرویس فقط شامل پیک موتوری است؟

ما در الوپیک سرویس‌های سواری بار و سرویس وانت بار هم ارائه می‌کنیم. در صورت استفاده از سرویس API الوپیک، شما می‌توانید متناسب با کالای خودتان، سرویس مناسب برای ارسال کالا انتخاب کنید. تمام بارهای سبک و سنگین با سرویس‌های الوپیک ارسال می‌شوند. البته خدمات الوپیک تنها محدود به جابجایی درون شهری نمی‌شود! با سرویس جدید ما یعنی الوپست می‌توانید از هرجا که هستید به هر شهری که می‌خواهید ارسال کنید.

 

 

سرویس API چه مزایایی برای من دارد؟

زمانی که سرویس API الوپیک به فروشگاه اینترنتی شما متصل می‌شود، ارسال کالا برای مشتری توسط الوپیک انجام خواهد شد. استفاده از سرویس API الوپیک دو مزیت بسیار مهم در اختیار شما قرار می‌دهد:

زمانتان را دو برابر می‌کنید

اولین مزیت مهم سرویس API صرفه‌جویی در زمان است. اطلاعات لازم برای ارسال شامل آدرس و مقصد که توسط مشتری در زمان ثبت سفارش در سایت شما وارد شده است، به صورت خودکار (Automatic) وارد سیستم الوپیک می‌شود. در این حالت به صورت خودکار درخواست پیک موتوری آنلاین از سمت شما در الوپیک ثبت می‌شود بدون اینکه نیاز باشد کسی اطلاعات مبدا و مقصد را به صورت دستی وارد کند. تمام مراحل ارسال خودکار انجام می‌شود و به ازای هر سفارش، یک درخواست پیک موتوری برای الوپیک ارسال می‌گردد.

هزینه‌‌هایتان را نصف می‌کنید

همانطور که گفتیم شما می‌توانید سرویس API خودتان را به دو حالت تنظیم کنید. در حالت دستی (Manual) شما می‌توانید درخواست‌های خود را مدیریت کنید. برای مثال اگر ۸ سفارش از ۸ مشتری مختلف دارید، می‌توانید آنها را تنها با یک درخواست پیک موتوری از الوپیک بفرستید و برای راننده چند مقصد تعیین کنید. با ارسال چند مقصده هزینه شما بسیار کمتر از شرایطی است که ۸ درخواست پیک موتوری به صورت جداگانه ثبت کنید. یک نکته دیگر را هم به شما بگوییم… بیشتر مشتریان ما در الوپیک عقیده دارند که تعرفه‌های ما کمتر از برندهای مشابه است و استفاده از سرویس API الوپیک برای آنها بصرفه‎‌تر بوده است. 

چطور درخواست سرویس API بدهم؟

برای استفاده از سرویس API الوپیک کافیست درخواست خود را در صفحه خدمات API الوپیک ثبت کنید. اگر سوالی داشتید که جواب آن در این مطلب نبود، لطفا صفحه سوالات متداول را ببینید. برای مشاوره رایگان هم می‌توانید با شماره ۴۱۵۸۱۰۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید و با واحد فروش الوپیک صحبت کنید.

 

 

دیدگاه ها

avatar