الوپیک از سرویس “پیک در اختیار” رونمایی کرد!

الوپیک یکی از بزرگ‌ترین سامانه‌های حمل و نقل در ایران است و تا بحال سرویس‌های مختلفی را برای کمک به رشد کسب و کارها ارائه کرده است. اما این بار الوپیک تصمیم دارد با یک سرویس بسیار کاربردی و مورد نیاز به سراغ کسب و کارها بیاید؛ سرویس پیک در اختیار! با ما همراه باشید تا درباره این سرویس مهم بیشتر بدانیم.

سرویس پیک اختصاصی (Dedicate) چیست؟

سرویس پیک اختصاصی یا همان پیک در اختیار، یکی از سرویس‌های مهم الوپیک، ویژه سازمان‌ها و کسب و کارهاست. این سرویس به کاربران خود امکان می‌دهد تا طبق شرایط خاص، پیک موتوری و یا وانت بار الوپیک را برای مدت مشخصی، در اختیار داشته باشند. تفاوت پیک اختصاصی با درخواست پیک در لحظه (On-demand) در این است که دیگر نیاز نیست نگران پیدا شدن سفیر باشید! با استفاده از این سرویس شما با الوپیک قرارداد می‌بندید تا به مدت مشخصی و در ساعات مشخصی، ارسال نامه و کالاهای خود را به سفیران این سامانه بسپارید.

سفیر الوپیک نیز تعهد دارد تا راس ساعت مشخص در مبدا مورد نظر شما حضور پیدا کند و درخواست‌های ارسال شما را انجام دهد. انجام درخواست پیک موتور یا وانت بار شما در صورت استفاده از سرویس اختصاصی، ۱۰۰% است! همچنین سفیر شما در این مدت با اصول کاری و انتظارات شما آشنا شده و نیازی به آموزش مجدد به یک سفیر جدید نیست. ضمنا برندها می‌توانند باکس‌های اختصاصی با هویت بصری خود را در اختیار سفیران پیک موتوری الوپیک قرار دهند.

 

پیک در اختیار

مراحل درخواست سرویس اختصاصی

برای ارسال درخواست سرویس اختصاصی دو راه پیش روی شما قرار دارد: به صورت تلفنی و یا از طریق اپلیکیشن الوپیک.
شما می‌توانید با شماره تلفن ۳۴۶ ۴۱-۰۲۱ تماس گرفته و برای سفارش پیک اختصاصی با واحد پشتبانی الوپیک صحبت کنید. همچنین می‌توانید پس از دانلود الوپیک و مراجعه به این اپلیکیشن، با انتخاب سرویس پیک اختصاصی، به سادگی درخواست خود را ثبت کنید. تنها کافیست پس از انتخاب این سرویس به چند سوال کوتاه پاسخ بدهید. سوالاتی مانند:

  • پیک شما در چه ساعاتی از روز، فعالیت خواهد داشت؟ (برای مثال: از ساعت ۷ تا ۱۱)

  • به چه نوع پیک و چه تعداد پیک نیاز دارید؟ (برای مثال: ۳ پیک موتوری و ۲ وانت سبک)

  • هر یک از سفیران درخواستی و وسیله نقلیه آنها باید چه امکاناتی داشته باشد؟ (برای مثال: پیکان وانت نباشد، مسقف باشد، باکس گرم داشته باشد و یا طرح ترافیک داشته باشد)

  • چه درخواست‌هایی از سفیر دارید؟ (برای مثال: دریافت فاکتور در مبدا، تحویل به مشتری و امضای فاکتور، بازگشت فاکتورها به مبدا)

بعد از پاسخ دادن به این سوالات، درخواست شما برای الوپیک ارسال شده و تیم پشتیبانی به محض دریافت درخواست با شما تماس خواهد گرفت. در صورت نیاز، الوپیک برای برگزاری یک جلسه حضوری، زمان را با شما هماهنگ خواهد نمود. در این جلسه، اطلاعات سفرها و چگونگی انجام آنها در اختیار الوپیک قرار می‌گیرد و در صورت توافق، قرارداد بسته خواهد شد.

پس از طی این مراحل کار شما با الوپیک تمام شده و حالا نوبت الوپیک است که خدمت‌رسانی به شما را آغاز کند. در این مرحله الوپیک برای سفیر اختصاصی جلسه توجیهی گذاشته و آموزش‌ها لازم را به او ارائه کرده و با او قرارداد رسمی می‌بندد. در مرحله آخر نیز یک جلسه توجیهی با حضور نماینده الوپیک و سفیر در محل شما برگزار شده و سفیر کار خود را آغاز می‌کند!

 

سرویس پیک اختصاصی الوپیک

مزایای سرویس اختصاصی برای سازمان‌ها و کسب و کارها

اگر عضو سازمان و مدیر یک کسب و کار هستید، حتما با انواع روش‌های ارسال آشنایی دارید. بهمانطور که می‌دانید برای بسیاری از کسب و کارها، ارسال درخواست پیک در لحظه (On-demand) بصرفه نیست. ممکن است شما فروشنده یک فروشگاه بزرگ قطعات یدکی باشید و روزانه سفارش ۱۰۰ قطعه داشته باشید. برای شما بصرفه نیست که برای هر ارسال خود به اپلیکیشن الوپیک رفته و ۱۰۰ درخواست پیک موتوری ثبت کنید!

در این حالت، سازمان‌ها و کسب و کارها نیاز به پیک اختصاصی دارند. اما استخدام یک پیک اختصاصی به صورت ثابت نیز هزینه‌های بسیاری دارد که شامل حقوق ثابت، بیمه، سنوات و خسارت در صورت آسیب‌دیدگی راننده است. با سرویس پیک اختصاصی الوپیک، شما هزینه‌های اضافی را حذف کرده و فقط به به تعداد ساعاتی که پیک را در اختیار دارید، هزینه پرداخت می‌کنید. این سرویس مزایای دیگیری نیز دارد، از جمله:

۱) رفع دغدغه استخدام و مدیریت پیک: با استفاده از سرویس پیک اختصاصی، دیگر نیاز نیست شما به عنوان کسب و کار یا سازمان، دغدغه جستجوی پیک و استخدام پیک ثابت را داشته باشید. شما می‌توانید تمام نیازهای حمل ونقل خود را با این سرویس برطرف کرده و انرژی و زمان خود را بر روی کیفیت خدمات خود بگذارید. 

۲) کاهش هزینۀ تمام‌شده: در صورت استفاده از پیک اختصاصی، هزینه ارسال کمتر از هزینه درخواست پیک در لحظه است زیرا میان درخواست‌های پیک اختصاصی وقفه وجود ندارد و اتلاف وقت صورت نمی‌گیرد. به طور متوسط هزینه هر درخواست در سرویس پیک اختصاصی، نصف هزینه هر درخواست معمولی در الوپیک است.

۳) اطمینان از انجام درخواست: در صورت استفاده از این سرویس، می‌توانید اطمینان داشته باشید که درخواست شما ۱۰۰% انجام خواهد شد. در صورت استفاده از سرویس معمولی الوپیک، ممکن است سفیر برای انجام درخواست شما پیدا نشود.

۴) ارتباط مستقیم با الوپیک بجای ارتباط با سفیر: معمولا ارتباط با سازمان، معتبرتر از ارتباط مستقیم با راننده است و وجهه قانونی بیشتری دارد. در صورت استفاده از این سرویس، شما دیگر نیازی ندارید درباره مسائل مالی و قوانین با سفیر به صورت مستقیم وارد مکالمه شوید. الوپیک به عنوان ارائه‌دهنده خدمات وظیفه دارد وارد عمل شده و مشکلات احتمالی را برطرف کند. الوپیک با عملکردی قانون‌مدار، پشتیبان حقوق شما و حقوق سفیران خود خواهد بود.

 

مهم‌ترین مشتریان سرویس اختصاصی

همانطور که گفته شد، سرویس پیک اختصاصی متناسب با نیازهای کسب و کارها و سازمان‌ها طراحی شده است اما هر ارگان و هر فرد دیگری که نیاز به این سرویس دارد، می‌تواند درخواست خود را ثبت کند. مانند:

  • رستوران‌ها
  • کسب و کارهای تحویل غذا از رستوران به مشتری‌های سازمانی یا حقیقی
  • کسب و کارهای فعال در صنعت توزیع مانند توزیع‌کننده‌های میوه، آهن‌آلات و سایر مواد اولیه
  • و کلیه شرکت‌هایی که پیک ثابت استخدام کرده‌اند

مهم‌ترین مشتریان سرویس اختصاصی کسب و کارهایی هستند که به صورت منظم و روزانه، تحویل بار دارند.

شرایط و محدودیت‌های سرویس اختصاصی

یکی از شرایط مهم برای استفاده از سرویس اختصاصی، توجه به بازه‌های زمانی این سرویس است. خدمات سرویس پیک اختصاصی در بازه‌های ۲، ۴ و ۸ ساعته قابل ارائه است. این محدودیت به علت برقراری نظم بیشتر، بهبود تجربه کاربری شما و سرویس‌دهی بیشتر به مشتریان اعمال شده است. برای مثال اگر شرکت شما می‌تواند درخواست ۳ نفر پیک موتوری برای جابجایی نامه داشته باشد و اعلام کند که این سفیران باید دقیقا ساعت ۱۰ در میدان صادقیه حاضر شده تا ساعت ۱۴ نامه‌ها را به به مقصدهای مختلف ارسال کنند.

 

2
دیدگاه ها

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
آیلار رزاقیداود Recent comment authors
newest oldest most voted
داود
Guest
داود

هزینه چطور محاسبه میشود؟ ساعتی؟ روزانه؟ سرویسی با توجه به فاصله؟

جمعه سیاه و مساله‌ی ارسال سفارشات

جمعه سیاه چندسالیست که در آذرماه بازار پر سر و صدایی را به راه می‌اندازد. فروشگاه‌های اینترنتی از هفته‌ها قبل با تبلیغات زیادی از تخفیف‌های بالای خود می‌گویند که قرار است مشتریانشان را شگفت‌زده کند. شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های خبری یا...

چهار قدم برای آماده‌سازی سیستم حمل‌ونقل فروشگاه در شرایط کرونایی

زمان مطالعه: 8 دقیقه
شرایط به وجود آمده با گسترش ویروس کوید ۱۹ به خودی خود همه چیز را در ارسال خریدهای آنلاین پر فشارتر کرده است. تعطیلات و محدودیت‌های پیش‌رو ازدهام را از این هم بیشتر خواهد کرد. تحلیل‌گران فعال در این عرصه...