راهنمای کامل استفاده از سرویس الوپست

ارسال مرسولات پستی راحت شده است و دیگر نیاز نیست برای ارسال بسته به شهرستان به دفتر پست مراجعه کنید! سرویس جدید الوپیک تحت عنوان الوپست در اختیار شماست و شما می‌توانید از هرجای تهران که هستید، نامه یا بسته پستی خود را به هر شهری که می‌خواهید ارسال کنید. کافیست اپلیکیشن الوپیک را باز کرده و به قسمت الوپست بروید. استفاده از سرویس الوپست بسیار راحت است. کافیست این راهنمای ساده را یک بار برای همیشه بخوانید!

چرا الوپستِ من فعال نیست؟

اگر اپلیکیشن الوپیک را باز کردید اما الوپست برای شما فعال نبود، لطفا منصرف نشوید! مشکل این است که اپلیکیشن شما آپدیت نیست. کافیست همین حالا روی یک از عکس‌های زیر کلیک کرده و در ۲ دقیقه اپلیکیشن الوپیک را بروزرسانی کنید تا امکان الوپست برای شما فعال شود.

 

دانلود الوپیک برای اندروید

الوپیک IOS

الوپست دقیقا چه کار می‌کند؟

با استفاده از الوپست دیگر نیاز نیست برای ارسال نامه یا ارسال مرسوله به شهرستان به دفاتر پستی بروید. از صف‌های طولانی خبری نیست و همه چیز کاملا آنلاین انجام می‌شود. شما اپلیکیشن الوپیک را باز می‌کنید و در قسمت الوپست درخواست می‌دهید، سپس نزدیک‌ترین سفیر ما می‌آید و بسته را از شما تحویل می‌گیرد و به نزدیک‌ترین دفتر پستی می‌برد. ادامه مراحل ارسال توسط سفیر الوپیک انجام می‌شود. با الوپست می‌توانید تا ساعت ۲۲ بسته خود را پست کنید!

چطور از الوپست استفاده کنم؟

ابتدا اپلیکیشن الوپیک را باز کرده و به قسمت الوپست بروید. حالا کافیست چند مرحله ساده را انجام بدهید:

ارسال مرسولات پپستی

۱) ثبت اطلاعات فرستنده

ابتدا لوکیشن خود را انتخاب کنید و تایید آدرس را بزنید. در این مرحله بسیار مهم است که اطلاعات پلاک و واحد خود را حتما وارد کنید. 

۲) ثبت اطلاعات گیرنده

اول از همه شهر مقصد را انتخاب کنید. دقت کنید که شهر به صورت پیش‌فرض روی تهران قرار داده شده است اما در صورتی که می‌خواهید به شهر دیگری بفرستید، حتما شهر مقصد را در این بخش تغییر بدهید. کادرهای بعدی را با اطلاعات مورد نیاز پر کنید.

۳)ثبت مشخصات مرسوله

این مرحله خیلی مهم است، لطفا به آن توجه کنید. همانطور که در اپلیکیشن می‌بینید ما مرسوله‌ها را به دو بخش تقسیم کرده‌ایم:

  • پاکت ۲ کیلویی: اگر بسته شما تا ۲ کیلوگرم وزن دارد، این گزینه را انتخاب کنید. نامه‌ها و پاکت‌ها در این دسته قرار می‌گیرند. در صورتی که گزینه پاکت را انتخاب کنید، سفیر پیک موتوری الوپیک برای تحویل گرفتن مرسوله درخواست شما را قبول می‌کند.
  • بسته ۳۰ کیلویی: در صورتی که مرسوله شما بالای ۲۵ کیلوگرم وزن داشته باشد، دیگر حجم آن مهم نیست و شما فقط باید این گزینه را انتخاب کنید. در صورت انتخاب گزینه بسته، اگر مرسوله شما زیر ۲۵ کیلوگرم باشد، الوپست به شما سرویس‌های پیک موتوری و وانت‌بار را پیشنهاد می‌کند تا سرویس مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما اگر بسته شما بالای ۲۵ کیلوگرم وزن داشته باشد، فقط سرویس وانت‌بار قابل ارائه خواهد بود.

نکته مهم: اگر مرسوله شما وزن کمی دارد اما حجم آن بالاست و در پاکت جا نمی‌شود، می‌توانید گزینه بسته ۳۰ کیلویی را انتخاب کنید.

 

سرویس پست آنلاین

۴) ارزش و وزن بسته

حتما اطلاعات مورد نیاز را در این بخش پر کنید چون در غیر این صورت بسته شما شامل بیمه نخواهد شد. بیمه شدن بسته شما به این معنی است که اگر اتفاقی برای آن بیفتند، خسارت آن کاملا به شما پرداخت خواهد شد.

۵) محتویات مرسوله

حتما تعداد، نام برند، سایز و.. را وارد کنید. بسیاری از مشتریان الوپیک، کسب و کارها هستند که در تعداد بالا ارسال می‌کنند. در صورتی که می‌خواهید چند کالا را ارسال کنید، حتما تعداد آن را مشخص کرده و نوع کالا را نیز بنویسید. در صورتی که اطلاعات وارد شده با اطلاعات مرسوله مغایرت داشته باشد، مرسوله برگشت داده می‌شود و هزینه بازگشت هم از اعتبار شما کم خواهد شد.

ارسال با الوپست

۶) بسته‌بندی

در این قسمت شما تعیین می‌کنید که آیا بسته شما به بسته‌‌بندی نیاز دارد یا خیر. اگر به بسته‌بندی نیاز دارید، کافیست ابعاد بسته خود را اندازه بگیرید و یکی از موارد پیشنهاد شده را متناسب با ابعاد آن انتخاب کند. بهتر است خودتان بسته‌بندی نکنید و یکی از بسته‌بندی‌های پیشنهادی را انتخاب کنید چون در صورتی که اداره پست بسته‌بندی شما را تایید نکند، بسته شما بازگشت داده خواهد شد.

۷) انتخاب زمان ارسال

انتخاب کنید که می‌خواهید بسته شما چه زمانی ارسال شود. همین حالا یا بعدا؟ اگر گزینه بعدا را انتخاب کنید، می‌توانید روز و ساعت دقیق را تعیین کنید تا درخواست شما در تاریخ مورد نظر برای سفیران ارسال شود.

۸) مرحله آخر

در این مرحله همانطور که می‌بینید تمام هزینه‌ها به صورت کامل و دقیق برای شما نمایش داده می‌شود تا شما بتوانید تصمیم بگیرید. نکته بسیار مهم در این مرحله این است که بدانید هزینه پست از طریق الوپیک هیچ تفاوتی با هزینه پست مستقیم در دفتر پستی ندارد.

ارسال با الوپست

بعد از ثبت درخواست چه می‌شود؟

حالا که درخواست خود را ثبت کرده‌اید، یکی از سفیران نزدیک به شما درخواست را قبول کرده و بسته را از شما تحویل می‌گیرد و به اداره پست می‌برد. زمانی که اطلاعات خود را در الوپست ثبت می‌کنید و سفیر بسته را تحویل می‌گیرد، کار شما تمام می‌شود. باقی مراحل ارسال برعهده پست است.

ارسال با الوپست چه مزیتی دارد؟

با استفاده از الوپست می‌توانید تمام مراحل ارسال را به صورت آنلاین رصد کنید و بدانید بسته شما در هر لحظه از شبانه‌روز در کجا و چه مرحله‌ای از ارسال قرار دارد. 

پس اگر می‌خواهید مرسوله خود را از تهران به سایر شهرهای ایران ارسال کنید کافیست اپلیکیشن الوپیک را نصب کرده و در الوپست درخواست بدهید!

202
دیدگاه ها

avatar
ابويي
ابويي

سلام، ببخشيد يعني اگر من ساعت ٥ غروب بسته را تحويل الو پست بدم، همون موقع به شهرستان ها ارسال ميشه؟ يا نه ميمونه فرداش ميرسه به پست؟؟

سلطانی
سلطانی

امروز که برفیه پیک موتوری کار میکند

علیرضا سجادیه
علیرضا سجادیه

سلام. پست برای خارج کشور ندارید؟

سعید
سعید

سلام وقت بخیر آیا در شهرهای دیگر از جمله شیراز هم سرویس الوپست راه اندازی می‌شود؟

کاربر
کاربر

قیمت های الو پیک ک خیلی بالاست واقعا…یعنی من برای فرستادن چند تا دستبند برای دوستم ۲۵ ت دادم🤦🏻‍♀️
آیا قیمت های الو پست هم همونجوریه یا منسب تره

محمدرضا
محمدرضا

سلام
الو پست هنوز توی یزد راه اندازی نشده؟؟؟
چون لوکیشن فرستنده رو هر جا میزنم میگه پشتیبانی نمیشه

ن منصوری
ن منصوری

برای ارسال وزن کمتر از ۲ کیلو اما حجم بیشتر از پاکت نامه، چه گزینه ای انتخاب بشه؟ (مثلا ارسال یک روسری)

نجیبه
نجیبه

سلام من چند تا بسته دارم که میخوام به چند تا شهر ارسال کنم ولی در اپلیکیشن گزینه ای نداره که همه ادرسارو وارد کنمم؟

نجیبه
نجیبه

سلام من چند تا بسته دارم و به چند تا شهر مختلف چه کار
باید بکنم؟ داخل اپ گزینه ای نداره

علي
علي

آيا ميتونم طلا هم پست كنم ؟

سرویس پیک اختصاصی (DEDICATE) چیست؟

زمان مطالعه: 10 دقیقه
مراحل درخواست سرویس اختصاصی برای ارسال درخواست سرویس اختصاصی دو راه پیش روی شما قرار دارد: از طریق وبسایت یا اپلیکیشن الوپیک. شما می‌توانید وارد سایت شده و پس از ورود به پنل کاربری گزینه پیک اختصاصی را انتخاب کنید....

با «پرداخت آنی»، بدون اسکناس پرداخت کنید

زمان مطالعه: 3 دقیقه
  این روزها هر چیزی به‌خصوص اسکناس که از فردی به فردی دیگر جابجا می‌شود، می‌تواند در چرخه انتقال ویروس کرونا موثر باشد. در این میان اسکناس‌ها به عنوان عامل انتقال بیش از ۳۰۰۰ نوع ویروس، یکی از خطرناک‌ترین اشیاء...