راهنمای کامل استفاده از سرویس الوپست

حتما می‌دانید که ما از سرویس جدید الوپیک رونمایی کرده‌ایم! سرویس جدید الوپیک تحت عنوان الوپست در اختیار شماست و شما می‌توانید از هرجا که هستید، نامه یا بسته پستی خود را به هر شهری که می‌خواهید ارسال کنید. کافیست اپلیکیشن الوپیک را باز کرده و به قست الوپست بروید. استفاده از سرویس الوپست بسیار راحت است. کافیست این راهنمای ساده را یک بار برای همیشه بخوانید!

ارسال با الوپست

چرا الوپستِ من فعال نیست؟

اگر اپلیکیشن الوپیک را باز کردید اما الوپست برای شما فعال نبود، لطفا منصرف نشوید! مشکل این است که اپلیکیشن شما آپدیت نیست. کافیست همین حالا روی یک از عکس‌های زیر کلیک کرده و در ۲ دقیقه اپلیکیشن الوپیک را بروزرسانی کنید تا امکان الوپست برای شما فعال شود.

دانلود الوپیک برای اندروید

الوپیک IOS

الوپست دقیقا چه کار می‌کند؟

با استفاده از الوپست دیگر نیاز نیست برای ارسال نامه یا بسته‌های پستی به دفاتر پستی بروید. از صف‌های طولانی خبری نیست و همه چیز کاملا آنلاین انجام می‌شود. شما اپلیکیشن الوپیک را باز می‌کنید و در قسمت الوپست درخواست می‌دهید، سپس نزدیک‌ترین سفیر ما می‌آید و بسته را از شما تحویل می‌گیرد و به نزدیک‌ترین دفتر پستی می‌برد. ادامه مراحل ارسال توسط سفیر الوپیک انجام می‌شود.

چطور از الوپست استفاده کنم؟

ابتدا اپلیکیشن الوپیک را باز کرده و به قسمت الوپست بروید. حالا کافیست چند مرحله ساده را انجام بدهید:

الوپست الوپیک

۱) ثبت اطلاعات فرستنده

ابتدا لوکیشن خود را انتخاب کنید و تایید آدرس را بزنید. در این مرحله بسیار مهم است که اطلاعات پلاک و واحد خود را حتما وارد کنید. 

۲) ثبت اطلاعات فرستنده

اول از همه شهر مقصد را انتخاب کنید. دقت کنید که شهر به صورت پیش‌فرض روی تهران قرار داده شده است اما در صورتی که می‌خواهید به شهر دیگری بفرستید، حتما شهر مقصد را در ایین بخش تغییر بدهید. کادرهای بعدی را با اطلاعات مورد نیاز پر کنید. اگر شما رد تهران هستید و می‌خواهید در تهران بسته‌ای را جابجا کنید، بصرفه‌تر است تا از سرویس پیک موتوری الوپیک استفاده کنید.

۳)ثبت مشخصات مرسوله

این مرحله خیلی مهم است. لطفا به آن خیلی توجه کنید. همانطور که در اپلیکیشن می‌بینید ما مرسوله‌ها را به سه بخش تقسیم کرده‌ایم:

  • پاکت ۲ کیلیویی: اگر بسته شما زیر ۲ کیلوگرم وزن دارد، این گزینه را انتخاب کنید. نامه‌ها و پاکت‌ها در این دسته قرار می‌گیرند.
  • بسته ۲۵ کیلویی: این گزینه مخصوص بسته‌هایی است که تا ۲۵ کیلوگرم وزن دارند.
  • بسته ۳۰ کلیویی: در صورتی که بسته شما ۳۰ کیلویی است، این گزینه را انتخاب کنید تا ما برایتان وانت بفرستیم.

لطفا گزینه مورد نظر خود را با دقت انتخاب کنید تا سرویس مناسب به شما ارائه شود و دچار اتلاف وقت نشوید.

سرویس پست آنلاین

۴)ارزش و وزن بسته

حتما اطلاعات مورد نیاز را در این بخش پر کنید چون در غیر این صورت بسته شما شامل بیمه نخواهد شد. بیمه شدن بسته شما به این معنی است که اگر اتفاقی برای آن بیفتند، خسارت آن کاملا به شما پرداخت خواهد شد.

۵)محتویات مرسوله

حتما تعداد، نام برند، سایز و.. را وارد کنید. بسیاری از مشتریان الوپیک، کسب و کارها هستند که در تعداد بالا ارسال می‌کنند. در صورتی که می‌خواهید چند کالا را ارسال کنید، حتما تعداد آن را مشخص کرده و نوع کالا را بهم بنویسید. در صورتی که اطلاعات وارد شده با اطلاعات مرسوله مغایرت داشته باشد، مرسوله برگشت داده می‌شود و هزینه بازگشت هم از اعتبار شما کم خواهد شد.

الوپیک۶)بسته‌بندی

در این قسمت شما تعیین می‌کنید که آیا بسته شما به بسته‌‌بندی نیاز دارد یا خیر. اگر به بسته‌بندی نیاز دارید، کافیست ابعاد بسته خود را اندازه بگیرید و یکی از موارد پیشنهاد شده را متناسب با ابعاد آن انتخاب کند. بهتر است خودتان بسته‌بندی نکنید و یکی از بسته‌بندی‌های پیشنهادی را انتخاب کنید چون در صورتی که اداره پست بسته‌بندی شما را تایید نکند، بسته شما بازگشت داده خواهد شد.

۷)انتخاب زمان ارسال

انتخاب کنید که می‌خواهید بسته شما چه زمانی ارسال شود. همین حالا یا بعدا؟ اگر گزینه بعدا را انتخاب کنید، می‌توانید روز و ساعت دقیق را تعیین کنید تا درخواست شما در تاریخ مورد نظر برای سفیران ارسال شود.

۸)مرحله آخر

در این مرحله همانطور که می‌بینید تمام هزینه‌ها به صورت کامل و دقیق برای شما نمایش داده می‌شود تا شما بتوانید تصمیم بگیرید. نکته بسیار مهم در این مرحله این است که بدانید هزینه پست از طریق الوپیک هیچ تفاوتی با هزینه پست مستقیم در دفتر پستی ندارد.

بعد از ثبت درخواست چه می‌شود؟

حالا که درخواست خود را ثبت کرده‌اید، یکی از سفیران نزدیک به شما درخواست را قبول کرده و بسته را از شما تحویل می‌گیرد و به اداره پست می‌برد. زمانی که اطلاعات خود را در الوپست ثبت می‌کنید و سفیر بسته را تحویل می‌گیرد، کار شما تمام می‌شود. باقی مراحل ارسال برعهده پست است.

ارسال با الوپست چه مزیتی دارد؟

با استفاده از الوپست می‌توانید تمام مراحل ارسال را به صورت آنلاین رصد کنید و بدانید بسته شما در هر لحظه از شبانه‌روز در کجا و چه مرحله‌ای از ارسال قرار دارد. حالا نظرتان درباره سرویس جدید ما چیست؟!

 

دیدگاه ها

avatar