برای سفیران: راهنمای کامل همکاری با سرویس الوفروش

حتما خبر دارید که ما در الوپیک یک سرویس جدید به نام سرویس الوفروش (پرداخت در محل) راه‌اندازی کرده‌ایم. با استفاده از این سرویس، تحویل‌گیرنده هزینه کالا را پس از دریافت و بررسی آن برای فرستنده پرداخت خواهد کرد. درخواست‌دهنده با ثبت سفارش در سرویس پرداخت در محل می‌تواند مرسوله خود را به دست یک سفیر مسئولیت‌پذیر یعنی شما بسپارد تا شما آن را به تحویل‌گیرنده برسانید.

یکی از مهم‌ترین خدمات الوپیک برای حمایت از فروشندگان، سرویس الوفروش است. این سرویس برای معامله پایاپای میان فروشنده و مشتری طراحی شده است. فروشندگان کالا با استفاده از سرویس الوفروش می‌توانند هزینه کالا را به صورت اینترنتی دریافت کنند. با ما همراه باشید تا ۷ مرحله ساده برای انجام درخواست‌های الوفروش را با هم مرور کنیم.

۱) ابتدا اپلیکیشن سفیران خود را بروز کنید!

برای قبول درخواست‌های سرویس الوفروش الوپیک ابتدا باید اپلیکیشن سفیران خود را بروزرسانی کنید. در صورتی که اپلیکیشن شما قدیمی باشد، باز هم درخواست‌های پرداخت در محل برای شما ارسال می‌شود اما مراحل انجام این درخواست برای شما سخت‌تر از س۰ایر سفیران خواهد بود. در صورت بروز نکردن اپلیکیشن شما نیاز دارید برای انجام هر درخواست الوفروش، با پشتیبانی تماس بگیرید. پس بهتر است برای راحتی خودتان اپلیکیشن را بروز رسانی کنید. برای دریافت آخرین نسخه اپلیکیشن سفیران کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود آخرین نسخه اپلیکیشن سفیران الوپیک

۲) درخواست را قبول کنید

پس از بروزرسانی اپلیکیشن سفیران، درخواست الوفروش برای شما نمایش داده می‌شود اما باید بدانید که انجام این درخواست‌ها تفاوت زیادی با درخواست‌های پیک موتوری یا وانت بار و سواری بار ندارد. اگر استخدام الوپیک باشید و با این اپلیکیشن کار کرده باشید، انجام درخواست الوفروش نیز برای شما راحت است. کافیست زمانی که درخواست پرداخت در اپلیکیشن شما نمایش داده شد، آن را قبول کنید.

 

الوپیک

۳) مرسوله را تحویل بگیرید

نوع وسیله نقلیه شما مهم نیست و با هر وسیله‌ای که دارید می‌توانید درخواست‌های الوفروش را نیز قبول کنید. همه سفیران ما ممکن است درخواست الوفروش دریافت کنند. بعد از قبول درخواست در اپلیکیشن سفیران، باید مانند همیشه به سمت مبدا رفته و مرسوله را از فرستنده تحویل بگیرید.

 

۴) مرسوله را بررسی کنید

شما این حق را دارید که مرسوله را بررسی کنید. دقت داشته باشید که مرسوله بایستی مکشوفه باشد و امکان بررسی و تشخیص محتویات داخل آن وجود داشته باشد. اگر قبلا با الوپیک کار کرده باشید، حتما اطلاع دارید که نباید مرسولاتی مانند طلا، مدارک و… را از مشتری تحویل بگیرید. تمام این موارد غیر قانونی در قوانین و ضوابط الوپیک درج شده است. اگر قوانین و ضوابط الوپیک را فراموش کرده‌اید، می‌توانید همین حالا از این پایین بخوانید:

قوانین و ضوابط الوپیک

حمل مرسوله باید از نظر ضوابط و قوانین سفیران الوپیک مجاز باشد. در صورتی که مرسوله غیرقانونی بود باید از پذیرفتن آن خودداری کنید و یا با پشتیبانی تماس بگیرید.

۵) مرسوله را به مقصد ببرید

بعد از اینکه مطمئن شدید مرسوله هیچ ایرادی ندارد، آن را در باکس الوپیک بگذارید و آماده شوید تا به دست تحویل‌گیرنده برسانید. توجه کنید در صورتی که وسیله نقلیه شما موتور است، بهتر است حتما باکس داشته باشید. زمانی که به سمت تحویل‌گیرنده حرکت کردید و به مقصد رسیدید، باید ۲ مرحله دیگر را هم انجام بدهید.

۶) صبر کنید تا تحویل‌گیرنده پرداخت کند

زمانی که شما مرسوله را از فرستنده تحویل می‌گیرید، پیامکی شامل یک لینک پرداخت برای تحویل‌گیرنده ارسال می‌شود. پس از اینکه به مقصد رسیدید، باید اجازه بدهید تا تحویل‌گیرنده مرسوله را بررسی کند. پس از بررسی و تایید تحویل‌گیرنده، شما باید اندکی منتظر بمانید تا او هزینه مرسوله را از طریق لینک برای فروشنده پرداخت کند.

۷) مرسوله را تحویل بدهید

در اپلیکیشن شما دو گزینه وجود دارد:

  • مرسوله پذیرفته شد

  • مرسوله پذیرفته نشد

اگر مرسوله مورد تایید مشتری باشد و هزینه آن را پرداخت کند، شما با انتخاب گزینه مرسوله پذیرفته شد وارد مرحله بعد می‌شوید و می‌توانید مرسوله را به تحویل‌گیرنده تحویل بدهید. اما اگر مشتری مرسوله را نخواست به صورت خودکار یک سفر برگشت به سمت مبدا برای شما تعریف می‌شود. توجه کنید که قبل از پرداخت هزینه به هیچ عنوان مرسوله را تحویل ندهید.

 

الوپیک

چرا انجام این درخواست راحت‌تر از سایر درخواست‌هاست؟!

انجام درخواست پرداخت در محل برای شما راحت‌تر از انجام سایر درخواست‌های الوپیک است زیرا احتمال ضرر مالی شما به هیچ عنوان وجود ندارد. برای مثال در گذشته ممکن بود فروشنده از شما بخواهد تا خودتان هزینه را پرداخت کرده و هزینه را در مبدا از تحویل‌گیرنده دریافت کنید. یا ممکن بود هزینه‌ای برای شما واریز کنند تا کالایی برای آنها تهیه کنید و در انتها از پذیرفتن آن خودداری کرده و از شما خسارت دریافت کنند. باید بدانید که در صورت انجام درخواست‌های الوفروش، سفیر وارد هیچ مبادله مالی نخواهد شد.

همچنین زمان معطلی شما در این سرویس سیار کمتر از انجام سایر درخواست‌هاست زیرا دیگر نیازی نیست برای مواردی مانند کارت به کارت کردن، مکالمه تلفنی مشتری و فروشنده و… منتظر بمانید. همه مراحل بسیار شفاف و از طریق لینکی که الوپیک برای تحویل‌گیرنده ارسال می‌کند، اتفاق می‌افتد.

پرداخت هزینه پیک نیز مانند همیشه به صورت نقدی و یا اعتباری از سمت مبدا یا مقصد خواهد بود. تنها هزینه خود مرسوله از طریق لینک پرداخت خواهد شد. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه کالا از طریق لینک هیچ ارتباطی با پرداخت هزینه شما ندارد.

راستی از شما سپاسگزاریم!

شما همیشه کار خود را عالی انجام داده‌اید و باعث شده‌اید همه‌جا الوپیک را به خدمات باکیفیت بشناسند. ما هم تصمیم گرفته‌ایم با راه‌اندازی سرویس‌های جدید، تعداد درخواست‌ها را برای شما بالا ببریم تا بتوانیم از مسئولیت‌پذیری شما تشکر کرده باشیم و همچنین تسهیلات رفاهی برای سفیران الوپیک را فراهم کنیم. ما دوست داریم شرایطی بسازیم تا شما بهتر زندگی کنید. پیام الوپیک بهتر زندگی کردن است و شما سفیر این پیام هستید. برای تمام روزهایی که همراه ما بودید، از شما سپاسگزاریم…

31
دیدگاه ها

avatar
17 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
آیلار رزاقیامیرحسینعلى طلايىامین مشهدیdavid Recent comment authors
newest oldest most voted
امیرحسین
Guest
امیرحسین

سلام سفته برای چه موقعی گرفته می شود؟

على طلايى
Guest
على طلايى

سلام اصفهان کى باز ميشه ؟

امین مشهدی
Guest
امین مشهدی

با عرض سلام اگه موقع چک کردن بسته رفت تو یه برج چند واحدی و دیگه نیومد پولشو کی گردن میگیره شما هم میگین الو پیک پشتیبانه شماس من به پشتیبانی زنگ زدم بعد از پیچوندن مشتری گف به ما ارتباطی نداره نباید میزاشتین بره و از این داستانا یه بارم گف زنگ بزن ۱۱۰ پلیس بیاد انجا.لطفا نگین الو پیک پشتبانه از پشتیبانی فقط اسمش دارین الانم در جواب میگین به واحده مربوطه ارجاع داده شد و الو پیک پشتبانه شماس یکسری نوشته تایپ شده کپی پیست میکنه این خانم

david
Guest
david

فقط از من به شما نصیحت.، اعلام کنید، اگر به هر دلیلی، تاکید میکنم، به هر دلیلی، در داخل آدرس اعلام شده نبود و از داخل آدرس اعلامی نیامد و بعلت عجله دم در منتظر رسیدن سفیر است یا بعلت… از آدرس خارج شده و تقاضای تحویل مقصدی دیگر، سرکوچه، صبر کن الان می آیم، نمود یا برگرداند مرسوله را یا نهایتاً بگوید چه زمانی حضور خواهید داشت؟ میروم آن زمان باز میگردم و. ملزم هستیم داخل آدرس تحویل دهیم ولا غیر حتی دم درب هم ممنوع است فقط داخل منزل یا محل کار چون آدرسی که کلاهبرداران میدهند فیک… نمایش بیشتر...

david
Guest
david

سلام باز جای شکرش باقیه که برخلاف اینستا یکی جواب سوالات بچه ها رو میده اینستا که انگار نه انگار که یکی تو….. ☺ ولی خوب و سریع بلاک میکنن آدم رو رو حساب دو بار تجربه به خنسی خوردن درخواست های اینچنینی رو دارم، در مورد راه و روشی که مطمئن باشه زیاد فکر کردم، نظر خودم و میگم، خریدار کالا باید با توجه به اعتبار شرکت الوپیک، مبلغ توافق شده با فرستنده رو که تو نرم افزار قید میشه به حساب مخصوص الوفروش که شخص ثالث، یا. واسط پرداخت کنه تا درخواست فعال بشه.، سفیر مراجعه مبدا، چک… نمایش بیشتر...

بگری
Guest
بگری

سلام .خواهشن اینقدر بابرنامه الو پیک بازی نکنید بعضی موقع داستان درست میکنید!!ما که داریم‌کار میکنیم دیگه این طرح و برنامه تازه ای میارید میخواید موشک هوا کنید .سخت تر نکنید!! بزارید راحت تو برنامه الو پیک مثل همون روزهای اول کارکنیم ..ممنون خسته نباشید ..

پوریا رضائی
Guest
پوریا رضائی

سلام من امروز ثبت نام کردم موتورم اپاچی هستش گفتن بهت باکس تعلق نمی گیره … دلیلش چیه و اینکه من الان چکار کنم؟ چون باکس ندارم حمل و نقل برام سخت تره و تعداد درخواست هم کمتر میشه

رامین
Guest
رامین

اقا این طرح اشکال داره اگه طرف از یه مجتمع مسکونی چهل واحدی اومد پایین دم در به بهانه چک کردن بسته رو پیچوند یا داخل واحد رفت دیگه جواب نداد چکار کنیم این سرویس بچه های موتور سوارو طعمه خوبی برای کلاهبردارا میکنه مبدا و مقصد هماهنگ میکنن مقصد بسته رو میپیچونه مبدا ادعای خسارت میکنه چیزی هم که الوپیک زیاد داره همکارای کم سن و سال و بی تجربه هست که به راحتی سر کیسه میشن اگه یه همچین سرویس بهم بخوره غیر ممکنه بسته رو بدم ببرن چک کنن باید جلوی چشم خودم و تو وستهای خودم… نمایش بیشتر...

mahmudasadi
Guest
mahmudasadi

با سلام روی کاغذ و تئوری خیلی آسانه ولی در عمل مشکلات فراوان داره اول مرسوله رو بدیم به مقصد چکش کنه بعد ازش بگیریمش تا پول مرسوله رو پرداخت کنه بعد از مدتی دوبار تحویلش بگیرم منظر باشیم پول پیک را پرداخت کند پرداخت پول مرسوله از لینک ارسالی با ایترنت ضعیف این مراحل اگر مقصد آدم درست حسابی بی ضرری باشه معطلی زیادی داره اگرهم مقصد آدم مشکل داری باشه دیگه قوز بالا قوزه دیدم که میگم تو این دوسال برخورد داشتم تو سرویس معمولی ازخیر پول پیک گذشتم ضرر کمیسیون شرکت هم از جیب دادم ولی تو… نمایش بیشتر...

سجاد
Guest
سجاد

نحوه عضویت در ناوگان الو پیک

آغاز ثبت‌نام خرید اقساطی موتورسیکلت ویژه سفیران الوپیک

در این طرح که برای از رده خارج کردن موتورسیکلت‌های فرسوده توسط الوپیک و شهرداری تهران اجرا می‌شود، شما می‌توانید با پرداخت ۵ میلیون تومان موتورسیکلت مورد نظر خود را خریداری کنید. شرکت الوپیک و شهرداری تهران تسهیلاتی برای خرید...

تجلیل پلیس راهور از الوپیک، پیک قانونمند

شرکت الوپیک به عنوان سامانه آنلاین حمل‌ونقل کالای درون شهری به دلیل اقدامات گسترده در راستای فرهنگسازی، ارائه تجهیزات سازمانی (کلاه کاسکت، ژیله و باکس)، ترغیب سفیران به اخذ گواهینامه و رعایت قوانین ترافیکی در این مراسم مورد تجلیل قرار...