برای سفیران: راهنمای کامل همکاری با سرویس الوفروش

حتما خبر دارید که ما در الوپیک یک سرویس جدید به نام سرویس الوفروش (پرداخت در محل) راه‌اندازی کرده‌ایم. با استفاده از این سرویس، تحویل‌گیرنده هزینه کالا را پس از دریافت و بررسی آن برای فرستنده پرداخت خواهد کرد. درخواست‌دهنده با ثبت سفارش در سرویس پرداخت در محل می‌تواند مرسوله خود را به دست یک سفیر مسئولیت‌پذیر یعنی شما بسپارد تا شما آن را به تحویل‌گیرنده برسانید.

یکی از مهم‌ترین خدمات الوپیک برای حمایت از فروشندگان، سرویس الوفروش است. این سرویس برای معامله پایاپای میان فروشنده و مشتری طراحی شده است. فروشندگان کالا با استفاده از سرویس الوفروش می‌توانند هزینه کالا را به صورت اینترنتی دریافت کنند. با ما همراه باشید تا ۷ مرحله ساده برای انجام درخواست‌های الوفروش را با هم مرور کنیم.

۱) ابتدا اپلیکیشن سفیران خود را بروز کنید!

برای قبول درخواست‌های سرویس الوفروش الوپیک ابتدا باید اپلیکیشن سفیران خود را بروزرسانی کنید. در صورتی که اپلیکیشن شما قدیمی باشد، باز هم درخواست‌های پرداخت در محل برای شما ارسال می‌شود اما مراحل انجام این درخواست برای شما سخت‌تر از س۰ایر سفیران خواهد بود. در صورت بروز نکردن اپلیکیشن شما نیاز دارید برای انجام هر درخواست الوفروش، با پشتیبانی تماس بگیرید. پس بهتر است برای راحتی خودتان اپلیکیشن را بروز رسانی کنید. برای دریافت آخرین نسخه اپلیکیشن سفیران کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود آخرین نسخه اپلیکیشن سفیران الوپیک

۲) درخواست را قبول کنید

پس از بروزرسانی اپلیکیشن سفیران، درخواست الوفروش برای شما نمایش داده می‌شود اما باید بدانید که انجام این درخواست‌ها تفاوت زیادی با درخواست‌های پیک موتوری یا وانت بار و سواری بار ندارد. اگر استخدام الوپیک باشید و با این اپلیکیشن کار کرده باشید، انجام درخواست الوفروش نیز برای شما راحت است. کافیست زمانی که درخواست پرداخت در اپلیکیشن شما نمایش داده شد، آن را قبول کنید.

 

الوپیک

۳) مرسوله را تحویل بگیرید

نوع وسیله نقلیه شما مهم نیست و با هر وسیله‌ای که دارید می‌توانید درخواست‌های الوفروش را نیز قبول کنید. همه سفیران ما ممکن است درخواست الوفروش دریافت کنند. بعد از قبول درخواست در اپلیکیشن سفیران، باید مانند همیشه به سمت مبدا رفته و مرسوله را از فرستنده تحویل بگیرید.

 

۴) مرسوله را بررسی کنید

شما این حق را دارید که مرسوله را بررسی کنید. دقت داشته باشید که مرسوله بایستی مکشوفه باشد و امکان بررسی و تشخیص محتویات داخل آن وجود داشته باشد. اگر قبلا با الوپیک کار کرده باشید، حتما اطلاع دارید که نباید مرسولاتی مانند طلا، مدارک و… را از مشتری تحویل بگیرید. تمام این موارد غیر قانونی در قوانین و ضوابط الوپیک درج شده است. اگر قوانین و ضوابط الوپیک را فراموش کرده‌اید، می‌توانید همین حالا از این پایین بخوانید:

قوانین و ضوابط الوپیک

حمل مرسوله باید از نظر ضوابط و قوانین سفیران الوپیک مجاز باشد. در صورتی که مرسوله غیرقانونی بود باید از پذیرفتن آن خودداری کنید و یا با پشتیبانی تماس بگیرید.

۵) مرسوله را به مقصد ببرید

بعد از اینکه مطمئن شدید مرسوله هیچ ایرادی ندارد، آن را در باکس الوپیک بگذارید و آماده شوید تا به دست تحویل‌گیرنده برسانید. توجه کنید در صورتی که وسیله نقلیه شما موتور است، بهتر است حتما باکس داشته باشید. زمانی که به سمت تحویل‌گیرنده حرکت کردید و به مقصد رسیدید، باید ۲ مرحله دیگر را هم انجام بدهید.

۶) صبر کنید تا تحویل‌گیرنده پرداخت کند

زمانی که شما مرسوله را از فرستنده تحویل می‌گیرید، پیامکی شامل یک لینک پرداخت برای تحویل‌گیرنده ارسال می‌شود. پس از اینکه به مقصد رسیدید، باید اجازه بدهید تا تحویل‌گیرنده مرسوله را بررسی کند. پس از بررسی و تایید تحویل‌گیرنده، شما باید اندکی منتظر بمانید تا او هزینه مرسوله را از طریق لینک برای فروشنده پرداخت کند.

۷) مرسوله را تحویل بدهید

در اپلیکیشن شما دو گزینه وجود دارد:

  • مرسوله پذیرفته شد

  • مرسوله پذیرفته نشد

اگر مرسوله مورد تایید مشتری باشد و هزینه آن را پرداخت کند، شما با انتخاب گزینه مرسوله پذیرفته شد وارد مرحله بعد می‌شوید و می‌توانید مرسوله را به تحویل‌گیرنده تحویل بدهید. اما اگر مشتری مرسوله را نخواست به صورت خودکار یک سفر برگشت به سمت مبدا برای شما تعریف می‌شود. توجه کنید که قبل از پرداخت هزینه به هیچ عنوان مرسوله را تحویل ندهید.

 

الوپیک

چرا انجام این درخواست راحت‌تر از سایر درخواست‌هاست؟!

انجام درخواست پرداخت در محل برای شما راحت‌تر از انجام سایر درخواست‌های الوپیک است زیرا احتمال ضرر مالی شما به هیچ عنوان وجود ندارد. برای مثال در گذشته ممکن بود فروشنده از شما بخواهد تا خودتان هزینه را پرداخت کرده و هزینه را در مبدا از تحویل‌گیرنده دریافت کنید. یا ممکن بود هزینه‌ای برای شما واریز کنند تا کالایی برای آنها تهیه کنید و در انتها از پذیرفتن آن خودداری کرده و از شما خسارت دریافت کنند. باید بدانید که در صورت انجام درخواست‌های الوفروش، سفیر وارد هیچ مبادله مالی نخواهد شد.

همچنین زمان معطلی شما در این سرویس سیار کمتر از انجام سایر درخواست‌هاست زیرا دیگر نیازی نیست برای مواردی مانند کارت به کارت کردن، مکالمه تلفنی مشتری و فروشنده و… منتظر بمانید. همه مراحل بسیار شفاف و از طریق لینکی که الوپیک برای تحویل‌گیرنده ارسال می‌کند، اتفاق می‌افتد.

پرداخت هزینه پیک نیز مانند همیشه به صورت نقدی و یا اعتباری از سمت مبدا یا مقصد خواهد بود. تنها هزینه خود مرسوله از طریق لینک پرداخت خواهد شد. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه کالا از طریق لینک هیچ ارتباطی با پرداخت هزینه شما ندارد.

راستی از شما سپاسگزاریم!

شما همیشه کار خود را عالی انجام داده‌اید و باعث شده‌اید همه‌جا الوپیک را به خدمات باکیفیت بشناسند. ما هم تصمیم گرفته‌ایم با راه‌اندازی سرویس‌های جدید، تعداد درخواست‌ها را برای شما بالا ببریم تا بتوانیم از مسئولیت‌پذیری شما تشکر کرده باشیم و همچنین تسهیلات رفاهی برای سفیران الوپیک را فراهم کنیم. ما دوست داریم شرایطی بسازیم تا شما بهتر زندگی کنید. پیام الوپیک بهتر زندگی کردن است و شما سفیر این پیام هستید. برای تمام روزهایی که همراه ما بودید، از شما سپاسگزاریم…

12
دیدگاه ها

avatar
امید
امید

سلام من رو اپلیکیشن همچین چیزی ندیدم یعنی اصلا وجود نداشت با اینکه برنامه به روز است

مسلم مؤذن
مسلم مؤذن

سلام خسته نباشید.خیلی هم عالی

محمد قنبری
محمد قنبری

با بالا رفتن قیمت بنزین و تورم چهل درصدی، عملا نصف قیمت سرویس می‌پره. دیگه چیزی باقی نمی‌مونه که انگیزه‌ای برای کار داشته باشیم.

مهدی مصلحی
مهدی مصلحی

عالی. تشکر از زحمات و ابتکارعمل شماعزیزان که شرایط سخت اشتغال را بهبود میبخشید. تفکربزرگ واندیشه خلاق زندگی را روشنتر و شادمیکند.

رضا میرزانبی خانی
رضا میرزانبی خانی

درود
خیلی کار زشتی میکنید برای دریافت اخرین نسخه از اپلیکیشن مجبورمون میکنید بازار نصب کنیم من تا مجبور نباشم برنامه ایرانی نصب نمیکنم الوپیکم مجبورم که دارم شما باید دریافت برنامه از لینک رو که قبلا بود و ارسال پیامک و دریافت لینک دانلود رو دوباره راه اندازی کنید

محمد
محمد

با سلام انجا چند تا باگ مطرح میشه قبل از پرداخت هزینه مرسوله تحویل نشه به چه دلیل این سرویس اومده که مشتری مرسوله رو ببینه و بعد اگه مورد تاییدش بود بعدش مبلغ را پرداخت کنه اگه مرسوله رو ندیم به مشتری تا قبل پرداخت احتمال بد رفتاری و در گیری خیلی میره بالا و مشتری میتونه بگه نمیخوام سفیر بیچاره باید درگیر بشه هم با پشتیبانی هم با فرستنده هم با گیرنده بخاطر چقدر مبلغ ؟ برای درگیر شدن با این قضیه هیچ هیچ ارزشی نداره اگه مرسوله بده مشتری بررسی کنه یهو مشتری یا همون‌تحویل گیرنده کلاهبردار… نمایش بیشتر...

فرهاد
فرهاد

پس معطلی اینکه وایستیم تا مرسوله رو چک کنه و پرداخت کنه چی میشه؟اگه فکر میکنید زیاد زمان نمیبره کافیه یه بار خودتون مرسوله جابجا کنید تا متوجه شید