چت آنلاین

چت آنلاین یکی از گزینه‌های رایگان برای ارتباط سریع با بخش پشتیبانی الوپیک است که برای سهولت برطرف کردن نیازهای این عزیزان در نظر گرفته شده است. از مزایای این گزینه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت پاسخگویی بالا

    از مزایای اصلی چت آنلاین این است که هر ساعت از شبانه‌روز، سفیران می‌توانند از این گزینه استفاده کرده و سوالات خود را با پشتیبانی در میان بگذارند تا بلافاصله به جواب برسند. همچنین استفاده از چت آنلاین، بسیار راحت‌تر از تماس تلفنی است.
  • امکان انتقال فایل

    چت آنلاین، این امکان را به پشتیبان می‌دهد تا صفحه‌ای را با مشتری به اشتراک بگذارد یا به راحتی لینک‌ها و عکس‌های صفحه را برای درک بهتر و شفاف سازی، ارسال کند.

الوپیک با تعبیه کردن گزینه چت آنلاین در اپلیکیشن سفیران، برقراری ارتباط را آسان‌تر کرده است. می‌توان گفت که با وجود این ارتباط آسان، نتایج مثبت زیادی در کل سیستم، مشاهده می‌شود.

در چه مواقعی می‌توان از چت آنلاین بهره برد؟

  1. زمانی که مدارکتان در اختیار الوپیک است و به هر دلیلی، به آن‌ها نیاز دارید.
  2. زمانی که وسیله نقلیه جدیدی را خریداری کرده‌اید و می‌خواهید اطلاعاتتان را تغییر دهید.
  3. هنگامی که قصد لغو درخواستی را دارید.
  4. هر درخواستی که برای انجام آن نیاز به انتقال فایل بین پشتیبانی و سفیر باشد.

برای استفاده از آن، کافیست وارد برنامه شده، پروفایلتان را باز کرده و روی گزینه چت آنلاین کلیک کنید.

دیدگاه ها

avatar

سرویس باکس‌دار به الوپیک افزوده شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه
الوپیک در جهت رفع نیاز مشتری‌هاش و برطرف‌کردن خواسته‌های لجستیکی بازار، همواره درپی افزودن ویژگی‌هایی به کار خود بوده تا بتونه رضایت مصرف‌کننده‌هاش رو رقم بزنه. الوپیک به تازگی سرویس باکس‌دار رو در زیرمجموعه پیک اپلیکیشنش اضافه کرده، سرویسی که...

NEXT DAY DELIVERY چیست؟ و هر آن چیزی که باید درباره‌اش بدانید

وقتی از یک فروشگاه اینترنتی خرید می‌کنید یا از جایی تلفنی محصولی سفارش می‌دهید معمولا انتظار دارید که محصول خریداری‌شده در زودترین زمان ممکن به دستتان برسد؛ مخصوصا اگر آن چه خریده‌اید خوراکی باشد! در فرهنگ لغات لجستیکی به سرویسی...