چت آنلاین

چت آنلاین یکی از گزینه‌های رایگان برای ارتباط سریع با بخش پشتیبانی الوپیک است که برای سهولت برطرف کردن نیازهای این عزیزان در نظر گرفته شده است. از مزایای این گزینه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت پاسخگویی بالا

    از مزایای اصلی چت آنلاین این است که هر ساعت از شبانه‌روز، سفیران می‌توانند از این گزینه استفاده کرده و سوالات خود را با پشتیبانی در میان بگذارند تا بلافاصله به جواب برسند. همچنین استفاده از چت آنلاین، بسیار راحت‌تر از تماس تلفنی است.
  • امکان انتقال فایل

    چت آنلاین، این امکان را به پشتیبان می‌دهد تا صفحه‌ای را با مشتری به اشتراک بگذارد یا به راحتی لینک‌ها و عکس‌های صفحه را برای درک بهتر و شفاف سازی، ارسال کند.

الوپیک با تعبیه کردن گزینه چت آنلاین در اپلیکیشن سفیران، برقراری ارتباط را آسان‌تر کرده است. می‌توان گفت که با وجود این ارتباط آسان، نتایج مثبت زیادی در کل سیستم، مشاهده می‌شود.

در چه مواقعی می‌توان از چت آنلاین بهره برد؟

  1. زمانی که مدارکتان در اختیار الوپیک است و به هر دلیلی، به آن‌ها نیاز دارید.
  2. زمانی که وسیله نقلیه جدیدی را خریداری کرده‌اید و می‌خواهید اطلاعاتتان را تغییر دهید.
  3. هنگامی که قصد لغو درخواستی را دارید.
  4. هر درخواستی که برای انجام آن نیاز به انتقال فایل بین پشتیبانی و سفیر باشد.

برای استفاده از آن، کافیست وارد برنامه شده، پروفایلتان را باز کرده و روی گزینه چت آنلاین کلیک کنید.

دیدگاه ها

avatar

چرا شرکت‌های B2B باید به تحویل فوری در روز خرید به عنوان وجه تمایز نگاه کنند؟

تحویل فوری در روز خرید دیگر تنها محدود به خرده‌فروشان و خواروبارفروشان نیست.  وسیع‌تر نگاه کنید! تصور کنید که یک مکانیک همین امروز نیاز به شمع موتور دارد، یا یک مریض داروهای یک نسخه را تا عصر باید تحویل بگیرد...

آیا کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند گزینه تحویل در همان روز را داشته باشند؟

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های کسب‌وکارهای کوچک نسبت به یک کسب‌وکار بزرگ این است که می‌توانند با روش‌های شخصی‌تر کار کنند و همین امر به روابط صمیمانه‌تر با مشتری ختم می‌شود. روش‌های خرید مردم روز به روز تغییر می‌کنند و صاحبان...