چت آنلاین

چت آنلاین یکی از گزینه‌های رایگان برای ارتباط سریع با بخش پشتیبانی الوپیک است که برای سهولت برطرف کردن نیازهای این عزیزان در نظر گرفته شده است. از مزایای این گزینه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت پاسخگویی بالا

    از مزایای اصلی چت آنلاین این است که هر ساعت از شبانه‌روز، سفیران می‌توانند از این گزینه استفاده کرده و سوالات خود را با پشتیبانی در میان بگذارند تا بلافاصله به جواب برسند. همچنین استفاده از چت آنلاین، بسیار راحت‌تر از تماس تلفنی است.
  • امکان انتقال فایل

    چت آنلاین، این امکان را به پشتیبان می‌دهد تا صفحه‌ای را با مشتری به اشتراک بگذارد یا به راحتی لینک‌ها و عکس‌های صفحه را برای درک بهتر و شفاف سازی، ارسال کند.

الوپیک با تعبیه کردن گزینه چت آنلاین در اپلیکیشن سفیران، برقراری ارتباط را آسان‌تر کرده است. می‌توان گفت که با وجود این ارتباط آسان، نتایج مثبت زیادی در کل سیستم، مشاهده می‌شود.

در چه مواقعی می‌توان از چت آنلاین بهره برد؟

  1. زمانی که مدارکتان در اختیار الوپیک است و به هر دلیلی، به آن‌ها نیاز دارید.
  2. زمانی که وسیله نقلیه جدیدی را خریداری کرده‌اید و می‌خواهید اطلاعاتتان را تغییر دهید.
  3. هنگامی که قصد لغو درخواستی را دارید.
  4. هر درخواستی که برای انجام آن نیاز به انتقال فایل بین پشتیبانی و سفیر باشد.

برای استفاده از آن، کافیست وارد برنامه شده، پروفایلتان را باز کرده و روی گزینه چت آنلاین کلیک کنید.

دیدگاه ها

avatar

۸ مرحله برای ارائه سرویس دلیوری و یک تجربه عالی به مشتری در سال ۲۰۲۱

تحویل به مشتریان چقدر حیاتی است؟ اهمیت تحویل سریع و حرفه‌ای به حدی بالاست که ۷۰ درصد از مشتریان با کمال میل حاضرند هزینه‌ی بیشتری پرداخت کنند تا تحویل محصول به آنها سریع‌تر و راحت‌تر انجام شود. جالب است بدانید...

چرا شرکت‌های B2B باید به تحویل فوری در روز خرید به عنوان وجه تمایز نگاه کنند؟

تحویل فوری در روز خرید دیگر تنها محدود به خرده‌فروشان و خواروبارفروشان نیست.  وسیع‌تر نگاه کنید! تصور کنید که یک مکانیک همین امروز نیاز به شمع موتور دارد، یا یک مریض داروهای یک نسخه را تا عصر باید تحویل بگیرد...