با سرویس جالب پرداخت در محل آشنا شوید!

یک خبر بسیار خوب برایتان داریم! سرویس پرداخت در محل الوپیک (COD) راه‌اندازی شد! با استفاده از این سرویس، مشتری شما هزینه کالا را پس از دریافت و بررسی آن پرداخت خواهد کرد. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که بی‌صبرانه منتظر این سرویس بودید، لطفا با ما همراه باشید!

بسیاری از افراد و کسب و کارها نیاز به خدمات خاصی برای ارسال کالاهایشان دارند. بسیاری از تحویل‌گیرندگان تمایل ندارند قبل از تحویل گرفتن کالا، هزینه آن را پرداخت کنند. اما معمولا به دلیل نبودن یک سرویس مناسب، در این حالت مشکلاتی برای فرستنده و گیرنده پیش می‌آید. برای مثال اگر کالای دست دوم شما در وب‌سایتی خریدار پیدا کند، آن خریدار نیاز دارد تا کالا را بررسی کرده و سپس هزینه آن را پرداخت کند. از زمان راه‌اندازی الوپیک تا حالا، بسیاری از شما دوستان عزیز برای ما کامنت گذاشتید و درخواست کردید که سرویسی تحت عنوان پرداخت در محل ایجاد کنیم. ما هم به قولمان عمل کردیم!

 

سفیر الوپیک در حال تحویل مرسوله به مشتری

سرویس پرداخت در محل چیست؟

یکی از مهم‌ترین خدمات الوپیک برای حمایت از فروشندگان و توسعه کسب و کار آنها، سرویس پرداخت در محل یا همان COD است. سرویس COD برای معامله پایاپای میان فروشنده و مشتری طراحی شده است. فروشندگان کالا با استفاده از خدمات COD می‌توانند ضمن صرفه‌جویی در هزینه ارسال کالا، هزینه خود کالا را هم به صورت اینترنتی دریافت کنند. فروشنده کالا با انتخاب گزینه سرویس پرداخت در محل از منوی سایت یا اپلیکیشن الوپیک، ضمن ارسال کالای خود برای خریدار موردنظر، ارزش ریالی کالای فروخته شده را نیز به صورت اعتباری در حساب کاربری خود در سامانه الوپیک دریافت می‌کند.

مزیت ویژه سرویس پرداخت در محل چیست؟

تجربه طولانی فروشندگان حرفه‌ای نشان می‌دهد که نگه داشتن مشتریان قدیمی، کم‌هزینه‌تر و سودآورتر از جذب مشتریان جدید است. اگر صاحب یک کسب و کار باشید حتما می‌دانید که اعتماد مشتری بالاترین سرمایه است. در حال حاضر که بیشتر ارتباطات میان فروشندگان و خریداران، اینترنتی شده است، به دست آوردن و حفظ اعتماد مشتری سخت‌تر از گذشته به نظر می‌رسد. با استفاده از سرویس پرداخت در محل این فرصت شگفت‌انگیز را به مشتری خود می‌دهید تا به شما اعتماد کند!

تعداد فروشندگانی که به مشتریان اینترنتی خود اجازه می‌دهند کالا را بررسی کرده و سپس هزینه آن را پرداخت کنند، زیاد نیست! چرا شما جز این دسته از فروشندگان نباشید؟ اگر تجربه استفاده از الوپیک را داشته باشید، کافیست بدانید که سرویس پرداخت در محل الوپیک همان سرویس ارسال با پیک‌موتوری، سواری‌بار و وانت‌بار است. با این تفاوت که شما فقط کالا را ارسال نمی‌کنید، بلکه به مشتری خود نیز حق انتخاب می‌دهید. بخشیدن حق انتخاب به مشتریان، به آنها نشان می‌دهد که شما تا چه حد برای رضایت مشتریانتان ارزش قائل هستید و آنها را در مراجعه بعدی مشتاق‌تر می‌کند. کافیست یک بار این اتفاق لذت‌بخش را تجربه کرده و همین حالا با دانلود نسخه جدید اپلیکیشن الوپیک، سفارش پرداخت در محل بدهید!

مزایای دیگر سرویس پرداخت در محل برای کسب و کارها

 • سهولت در تصفیه حساب برای فروشندگان: امکان دریافت مبلغ کالای ارسالی در زمان تحویل در مقصد.

 • صرفه‌جویی در هزینه ارسال: نیازی به پیک رفت‌ و برگشت برای رساندن مبلغ دریافتی از تحویل‌گیرنده نیست.

 • امکان ارسال چند در خواست هم‌زمان: چند درخواست متفاوت را در یک زمان ارسال کنید.

 • پیگیری مـسیر به صورت زنده: فرآیند ارسال را در اپلیکیشن بصورت آنلاین رصد کنید.

 • درخواسـت زمان‌بندی‌شده: برای آینده، درخواست زمان‌بندی‌شده ارسال کنید.

 • مدیریت درخواست‌ها: صورت‌حساب خود را برای سفارش‌های پرداخت در محل به صورت دقیق و با جزئیات در پروفایل خود در اپلیکیشن ببینید. (این جزئیات بعد از انجام یک سفارش موفق از سرویس پرداخت در محل، برای شما فعال شده و به نمایش درمی‌آید.)

 

دانلود الوپیک برای اندروید

الوپیک ios

این سرویس مناسب چه کسانی است؟

این سرویس برای افراد و کسب و کارهاییی مناسب است که شرایطشان ایجاب می‌کند پس از بررسی کالا توسط مشتریان، هزینه را از آنها دریافت کنند. مانند:

 • فروشگاه‌های سنتی

 • فروشگا‌های اینترنتی

 • فروشگاه‌های اینستاگرامی و تلگرامی

 • فروشندگان کالای دست دوم از طریق دیوار، شیپور و…

نحوه عملکرد سرویس پرداخت در محل تفاوت چندانی با سرویس‌های دیگر الوپیک ندارد. تنها فرق آن با دیگر سرویس‌های الوپیک، پرداخت هزینه کالا در محل است. سرویس پرداخت در محل در چهار مرحله انجام می‌شود:

۱) ثبت درخواست توسط فروشنده

ابتدا فروشنده به اپلیکیشن الوپیک مراجعه کرده و درخواست پرداخت در محل خود را ثبت می‌کند.

۲) تحویل مرسوله به سفیر

با ثبت درخواست پرداخت در محل در سامانه الوپیک، سفیر برای دریافت کالا به آدرس مبدا مراجعه می‌کند و پس از بررسی و انطباق کالا با مشخصات ثبت‌شده در سامانه، روند تحویل مرسوله به خریدار آغاز می‌شود. در این مرحله پیامکی حاوی لینک درگاه بانکی جهت پرداخت هزینه کالا، از طرف الوپیک برای خریدار ارسال می‌شود.

۳) تحویل مرسوله به مشتری

خریدار در زمان دریافت مرسوله، هزینه آن را با استفاده از اطلاعات کارت بانکی خود از طریق همان لینک ارسال‌شده، پرداخت می‌کند. سفیر پس از پرداخت هزینه مرسوله توسط خریدار، کالا را به او تحویل می‌دهد. پس از دریافت هزینه مرسوله، الوپیک پیامکی مبنی بر دریافت مبلغ کالا را برای فروشنده ارسال می‌کند. مبلغ جمع‌آوری شده و پس از کسر مالیات و کارمزد انتقال وجه در حساب کاربری فروشنده منظور می‌شود.

۴) دریافت مبلغ از الوپیک

فروشنده می‌تواند از موجودی حساب کاربری پرداخت در محل خود دوباره برای استفاده از خدمات الوپیک استفاده کند و یا با توجه به سطح حساب کاربری خود، اقدام به تصفیه حساب با الوپیک کرده و هزینه کالای فروخته‌شده را از حساب کاربری خود دریافت کند.

 

نحوه تصفیه حساب در سرویس پرداخت در محل الوپیک

 مالیات و کارمزد انتقال وجه در این سرویس بدون توجه به نوع مشتریان ۱۰.۰۰۰ ریال در نظر گرفته شده است و تنها نحوه تصفیه حساب است که با توجه به نوع مشتریان، تفاوت دارد. سه دسته از مشتریان الوپیک بلافاصله پس از دریافت هزینه از مقصد می‌توانند از طریق پنل خود درخواست تصفیه حساب کنند و مبلغ دریافت‌شده پس از کسر”مالیات و کارمزد انتقال وجه” به حساب بانکی ارائه شده واریز خواهد شد. این مشتریان عبارتند از:

 • مشتریان سطح طلایی

 • مشتریان وب‌سرویس (صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی طرف قرارداد با الوپیک)

 • مشتریان ویژه (مشتریان طرف قرارداد با الوپیک به منظور بهره‌مندی از اولویت دریافت سرویس)

مشتریان سطح آبی پس از سپری شدن ۷ روز می‌توانند اقدام به تصفیه حساب و دریافت مبالغ جمع‌آوری شده در حساب بانکی اعلام شده کنند. قبل از آن، گزینه تصفیه حساب برای این دسته از مشتریان فعال نخواهد بود. همچنین تمامی مشتریان الوپیک می‌توانند اعتبار پرداخت در محل را برای استفاده از سرویس‌های الوپیک، به اعتبار الوپیکی خود منتقل کنند.

قوانین استفاده از سرویس پرداخت در محل الوپیک

فروشندگان و خریدارانی که از سرویس پرداخت در محل استفاده می‌کنند، با انتخاب گزینه پرداخت در محل تعهد می‌دهند که با آگاهی و اطلاع از کلیه قوانین و مقررات الوپیک متقاضی استفاده از این خدمات هستند. برای اطلاع از قوانین الوپیک می‌توانید به مطلب قوانین و مقررات استفاده از سرویس پرداخت در محل الوپیک مراجعه کنید.

دیدگاه ها

avatar