راهی مدرن برای کاهش آلودگی هوا

آلودگی هوا یکی از دغدغه های مهم افرادی است که در کلان شهرها زندگی می کنند. همه دوست دارند وسیله نقلیه شخصی داشته باشند و از آن برای انجام دادن تمام کارهای روزانه خود استفاده کنند.این یعنی هزاران وسیله نقلیه تک سرنشین در سطح شهر که اکثرشان هم از استاندارهای لازم آلایندگی برخوردار نیستند و نتیجه ای به جز آلودگی هوا ندارند.
تهران از جمله کلان شهرهایی است که به شدت با آلودگی هوا مواجه شده و با گسترش ساخت و ساز و فرهنگسازی اشتباه هر روز بر میزان این آلودگی افزوده میشود. تنها راه حلی که برای رفع آن وجود دارد کمک شهروندان تهرانی برای رهایی از این آلودگی است.

هر فرد روزانه نزدیك به ۲۲ هزار بار تنفس می‌كند و تقریبا به ۱۵ كیلوگرم هوا در روز نیاز دارد؛ آمارهای مرگ‌ومیر در سال ۹۳ نشان می‌دهد سالانه بیش از ۴ هزار و ۲۸ نفر بر اثر بیماری‌های تنفسی در تهران جان خود را از دست می‌دهند. سال گذشته این رقم افزایش یافت و به ۴ هزار و ۴۰۰ نفر رسید.

این آمار نشان می دهد به طور میانگین به ازای هر ۲۴ ساعت ۱۲ نفر و هر ۲ ساعت یک نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست داده اند .

مهم ترین راه حل برای مقابله با آلودگی هوا استفاده کمتر از وسایل نقلیه شخصی است. بسیاری از افراد برای اینکه مرسوله ای را به دست شخص دیگری برسانند از وسیله نقلیه شخصی خود استفاده میکنند و این باعث افزایش ترافیک، هدر رفتن زمان و تحمیل هزینه اضافی است، در حالی که میتوان با استفاده از سرویس پیک موتوری مطمئن و سریع در زمانی بسیار کوتاه، بدون استرس و لزوم خروج از منزل یا محل کار، مرسولات خود را برای سراسر تهران ارسال کنید.
سرویس الوپیک که بصورت اپلیکیشن روی گوشی هوشمند نصب میشود بهترین دستیار شما برای ارسال مرسولات است که به صورت ۲۴ ساعته در اختیار شماست.
سفیران الوپیک در همه جای شهر مستقر هستند و فقط کافی است در اپلیکیشن الوپیک مبدا و مقصد مرسوله را مشخص کنید تا درخواست شما به نزدیک ترین پیک در اطرافتان ارسال شود و پیک به آدرس شما مراجعه کند.
تمام مسیر حرکت پیک تا مقصد هم روی نقشه قابل دیدن است و با وجود بیمه برای مرسولات شما، دیگر هیچ نگرانی بابت ارسال آن وجود ندارد.
همه ما میتوانیم با استفاده کمتر از وسایل نقلیه شخصی نقش مهمی در پاکی هوای شهر داشته باشیم.

دیدگاه ها

avatar

شروع همکاری الوپیک و بیمیتو

سفیر الوپیک و وزیر ارتباطات در یک قاب ماندگار سفیر الوپیک، نخستین دفترچه بیمه آنلاین را به آذری جهرمی، وزیر ارتباطات تحویل می‌دهد؛ تفاهم نامه مشترک میان الوپیک، بیمیتو، سازمان تامین اجتماعی و وزارت ارتباطات. آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام...