هزارتو – اخراج شدن از اپل بهترین اتفاقی بود که در طول زندگیم برای من افتاد

«اخراج شدن از اپل بهترین اتفاقی بود که در طول زندگیم برای من افتاد. به یکباره بار سنگین موفق بودن از روی شانه هایم برداشته شد و به جایش سبکی آغازگر بودن و تجربه اندوختن نصیبم گشت. آن اتفاق سبب شد تا من وارد خلاقانه ترین دوره ی زندگیم گردم.» استیو جابز
در دنیای امروز، همه می‌خواهند یک شبه به موفقیت برسند. اما باید بدانیم زندگی مثل هزار تویی است که هزار راه بسته و یک راه به پیروزی دارد. قطعا برای همه ما اتفاق افتاده که بارها مسیری را آغاز کرده ایم که پایان آن نه تنها موفقیت نبوده، بلکه همچون دومینویی تمام برنامه ریزیهایمان پشت سر هم فرو ریخته و به نقطه پایان رسیده ایم. اما این آدمهای خلاق و پویا هستند که در نقطه شکست به فکر استفاده از تجربیات قبلی خود برای اجرای ایده ای جدید می افتند.
شاید اگر حتی قهرمان اپل هم قرار بود به موفقیت خود بسنده کند؛ امروز نمی توانست استیو جابز بزرگ در ذهن مردم دنیا باشد.
افراد موفق نه تنها از شکست و اشتباهات غیرقابل‌اجتناب در طول مسیر نمی‌ترسند، بلکه به سوی آن نیز می‌روند. در حالی‌که بیشتر افراد از شکست و خجالت ناشی از آن و همچنین متحمل شدن هزینه‌ی زیاد در راه موفقیت می‌ترسند و سعی می‌کنند که از آن جلوگیری کنند. بنابراین باز هم این افراد موفق هستند که می‌دانند اشتباهات به ما کمک می‌کنند تا بفهمیم که چه کاری را نباید انجام بدهیم و در مسیر رسیدن به موفقیت به چه تجاربی نیاز داریم. افرادی که هرگز اشتباه نمی‌کنند، برای شکست آمادگی ندارند و اگر روزی با آن مواجه شوند لطمه‌ی شدیدی خواهند دید. شکست‌های کوچک که در فواصل کوتاهی از هم اتفاق می‌افتند سبب می‌شوند تا خود را بیشتر بررسی کنیم و در نتیجه فردی عاقل‌تر و محافظه‌کارتر شویم.
تلاش برای موفقیت در زمان بزرگترین شکست ها، نه تنها تضمین کننده پیروزی شغلی بزرگتر است، بلکه شادترین افراد کسانی هستند که در طول زمان با تلاش خود به اهداف‌شان می‌رسند و در این راه چیزهای زیادی یاد می‌گیرند و فراز و نشیب‌هایی را تجربه می‌کنند که سبب قوی‌تر شدن آنها می‌شود.

دیدگاه ها

avatar

شروع همکاری الوپیک و بیمیتو

سفیر الوپیک و وزیر ارتباطات در یک قاب ماندگار سفیر الوپیک، نخستین دفترچه بیمه آنلاین را به آذری جهرمی، وزیر ارتباطات تحویل می‌دهد؛ تفاهم نامه مشترک میان الوپیک، بیمیتو، سازمان تامین اجتماعی و وزارت ارتباطات. آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام...